8 błędów, które popełniasz, gdy golisz nogi!

Jest duża szansa, że ​​golisz nogi od lat – może przez dziesięciolecia. Ale to nie znaczy, że robisz to dobrze przez cały ten czas. Oto błędy, których będziesz chciała uniknąć, gdy następnym razem sięgniesz po maszynkę.

  1. Golisz nogi, gdy tylko wskoczysz pod prysznic.

Zrozumiałe jest, że chcesz, aby Twoja poranna rutyna trwała jak najkrócej, ale eksperci radzą spędzać czas pod prysznicem lub w wannie przez około 15 minut, zanim zaczniesz golenie. To zmiękczy włosy i otworzy pęcherzyki. Jeśli przekroczysz ten czas Twoja skóra będzie się marszczyć i puchnąć, przez co trudniej będzie się dokładnie ogolić.

  1. Pierwsza rzecz jaką robisz rano.

Wieczorne golenie pozostawi Twoje nogi gładsze. Podczas snu Twoje nogi lekko pęcznieją, co może spowodować powrót włosa z powrotem do mieszków włosowych.

  1. Nie używasz niczego pieniącego – lub gorzej, używasz mydła w kostce.

Bez względu na to, jak bardzo się spieszysz, pomiń pokusę golenia „na sucho”. Posmaruj nogi nawilżającym kremem do goleni, aby upewnić się, że ostrze przesunie się po skórze, a unikniesz wyszczerbień i skaleczeń. W nagłym wypadku odżywka do włosów zrobi równie dobrą robotę. Nie używaj mydła w kostce: „To nie tworzy wystarczającej powłoki, aby maszynka mogła łatwo przesuwać się po skórze, co może zwiększyć szanse na skaleczenie”, powiedziała dermatolog Ellen Gendler.

  1. Używanie jednorazowych maszynek do golenia.

Zdarza się to raz na jakiś czas, tak jak w przypadku pobytu w hotelu, ale do codziennego użytku najlepiej zainwestować w maszynę cztero- lub pięciolistkową. Zapewniają one lepsze wyniki, pozwalają na dokładność w trudnych obszarach, takich jak kolana i kostki. „Maszynki z jednym ostrzem są bardziej skłonne do podrażniania skóry” – mówi kosmetolog dermatolog Neal Schultz.

  1. Za rzadko wymieniasz ostrze.

Być może kupiłaś sobie ładną maszynkę, ale nic Ci się nie stanie, jeśli zmienisz ją przy pierwszych oznakach otępienia (zwykle około pięciu do dziesięciu użyć). Stare ostrza są nie tylko nieskuteczne, ale częściej wywołują skaleczenia, zaczerwienienia oraz pułapki bakteryjne, które mogą potencjalnie powodować infekcje.

  1. Nie zapobieganie lub leczenie zapaleń po maszynce .

Silne golenie może spowodować wrastanie włosków, a nie poddane obróbce ostrza mogą przekształcić je w blizny długoterminowe. Aby w pierwszej kolejności zapobiec tym irytującym czerwonym guzkom, używaj peelingu złuszczającego do ciała dwa razy w tygodniu, aby pozbyć się naskórka, która zatrzymuje włosy. Po prysznicu zastosuj balsam w celu zmiękczenia włosów, pozostawiając skórę mniej podatną na infekcje.

  1. Golenie maszynką swojego faceta.

Wiele kobiet uważa, że ​​używanie maszynki dla mężczyzn jest bardziej skuteczne, więc przetestowaliśmy liderów rynku. To mit! Męskie maszynki radziły sobie równie dobrze jak najlepsze maszynki dla kobiet .

DB

Źródło: goodhousekeeping.com

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze