8 wyników badań, które rzucają nowe światło na życie kobiety

Przekonajcie się, kiedy zaczynamy dostrzegać swoją seksualność, kiedy czujemy się najbardziej pewne siebie oraz…

Każdy kolejny tydzień przynosi masę nowych badań przeprowadzanych przez naukowców. Wiele z nich dotyczy nas, kobiet, i potrafi nieźle namieszać w naszym świecie.

Przeanalizowałyśmy kilka najnowszych wyników badań, aby pokazać wam, jak według naukowców, powinno wyglądać wasze życie.

Lat 6: Zaczynamy dostrzegać swoją seksualność

Według ostatnich badań, już w wieku zaledwie sześciu lat, zaczynamy dostrzegać naszą seksualność. Skąd taki wynik? Otóż grupa dziewczynek w wieku od 6 do 9 lat została poddana prostemu testowi. Pokazano im dwie lalki – pierwsza ubrana była w dosyć w seksowną kreację odsłaniającą ciało, zaś druga w całkowicie ją zakrywającą. 68% dziewczynek powiedziało, że woli wyglądać jak lalka w pierwszej sukience, zaś 72% stwierdziło, że byłaby ona bardziej popularna i lubiana niż lalka w dżinsach i prostej bluzce.

Lat 16-30: Możemy mieć problemy z trzymaniem moczu

Badaniu zostały poddane 1002 kobiety w wieku 16-30 lat, które nigdy nie rodziły. Ponad 12% z nich przyznało się do problemów z trzymaniem moczu. Liczba ta jest tak samo wysoka w przypadku kobiet, które mają już dzieci. Jednakże, w ich przypadku nietrzymanie moczu ma swoje uzasadnienie, ponieważ mają one za sobą poród.

Lat 28: Czujemy się najseksowniejsze

Ten wynik został otrzymany w badaniu na 2 tysiącach kobiet. Wykazało ono również, że za nasz największy atrybut uznajemy oczy (23% ankietowanych), na drugim miejscu znalazły się piersi (20%) a na trzecim… mózg (13%). Cieszymy się, że udało mu się wejść na podium.

Czytaj też: TO prawdziwe zagrożenie internetu! Badania dowodzą, że…

kobiety
Unsplash

Lat 32-35: Czujemy się najbardziej pewne siebie

W tym przypadku dane nie są zbieżne. Jedno badanie wykazało, że najpewniej czujemy się w wieku (aż) 35 lat, zaś drugie wskazało liczbę 32 (wykazało ono również, że 28 to wiek, w którym czujemy się najbardziej seksowne). Czemu akurat pod trzydziestce? Otóż, w tym wieku posiadamy już zazwyczaj stałego partnera oraz dzieci, co dla kobiety daje właśnie stabilizację i pozwala poczuć się pewnie. To dlatego panie w tym wieku czują się najbardziej pewne siebie!

Lata 40+: Pijemy alkohol, by być zdrowsze w starszym wieku

Zgodnie z „The Wall Street Journal”: „Kobiety, które piją jednego drinka dziennie, są zdrowsze od tych, które piją raz lub dwa razy w tygodniu”. Co ważne, American Heart Association zastrzega, by nie przekraczać jednego drinka dziennie. Z innego badania z kolei wynika, że codzienny 30-minutowy spacer, o wiele lepiej wpłynie na nasze zdrowie, niż alkohol. Skłaniałybyśmy się jednak ku drugiej tezie.

Lat 40: Badanie mammografem staje się coraz bardziej stresujące

Różne badania podają różne lata, w których kobieta powinna zacząć regularnie poddawać się badaniu mammografem. Jedni twierdzą, że po 40-stce, inni, że dopiero koło 50-tki. Jednakże, z badań, które ujrzały światło dziennie kilka miesięcy temu wynika, że kobieta powinna poprosić o takie badanie już w wieku 40 lat. Warto pamiętać jednak o tym, że mammografia wiąże się z ekspozycją na promieniowanie oraz ryzykiem przekłamanych wyników. Oba te zagadnienia trzeba poruszyć w rozmowie ze swoim lekarzem.

Lat 40: Lepiej dogadujemy się z córką, niż z mężem

Badanie na ponad dwóch miliardach (!) telefonów i pół miliona SMS-ów wykazało, że w wraz w wiekiem kobieta bardziej zbliża się do swojej córki, niż do męża i to ona staje się jej największą powiernicą. Do 27. roku życia kobiety najmocniej skupiają się na partnerach, po 40-stce zaczynają skupiać się na córkach, a w wieku 60 lat czują z nimi najsilniejszą więź.

Lat 74: Czujemy się najszczęśliwsze

Badania wykazują, że kobiety czują się najszczęśliwsze w wieku… 74 lat! Dlaczego? Otóż, praca odchodzi wtedy na zapomniany tor. Dzieci są już dawno odchowane, a kobieta może nareszcie zająć się realizacją swoich długo odkładanych planów. W miarę możliwości, na które pozwala oczywiście wiek. Biorąc po uwagę sytuację finansową naszych emerytów, nie jesteśmy pewne, jaki wynik to badanie osiągnęłoby w Polsce.

Czytaj też: Czy mężczyźni rzeczywiście wolą BLONDYNKI? Badania mówią, że…

kobiety
Unsplash

Źródło: Womanitely, Parenting, Washington Post

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze