Agata Młynarska wbija szpilę Ministrowi. Przemysława Czarnka wysyła na…

Agata Młynarska odniosła się do słów Przemysława Czarnka dotyczącego otyłości wśród dzieci.

Szczególną uwagę Agaty Młynarskiej i wielu innych osób zwróciły słowa wymierzone w dziewczynki. Zdaniem Ministra to właśnie one powinny brać udział w dodatkowych SKS. Te zajęcia według Czarnka powinny być skierowane „zwłaszcza skierowane do dziewcząt, bo tu jest większy problem”.

 

Zdaniem Agaty Młynarskiej tego typu stwierdzenia to stygmatyzacja dziewczynek:

 

Niestety, nasze dzieci wyjdą z pandemii z różnymi problemami, także z otyłością. Jest ona w Polsce od dawna epidemią wśród naszych dzieci i młodzieży. Pozwoliłam sobie zrealizować film dokumentalny o tym problemie dla Discovery life pt. „ Bez tabu – epidemia otyłości wśród dzieci i młodzieży w Polsce”. Znam rozmiar tych tragedii. Nie dokładajmy im problemów, nie stygmatyzujmy naszych dzieci. One bardzo cierpią i potrzebują wsparcia.

 

https://www.instagram.com/agata_mlynarska/

 

Dziennikarka pozwoliła sobie także na osobistą wycieczkę w kierunku Ministra. Zwróciła uwagę na to, że i on ma nadwagę:

 

Dobrze, że Pan chce aby było więcej zajęć ruchowych w szkole. Doceniamy tę troskę. Zresztą patrząc na Pana, z czystej troski również, zauważam początek „ciąży gastronomicznej”. Proszę pomyśleć o diecie i ruchu. Przecież przykład idzie z góry, a w zdrowym ciele zdrowy duch! Czyż nie tak?

 

Tak więc Agata Młynarska wysyła Ministra na dietę. Myślicie, że posłucha jej rady?

 

Zobacz też: Optymistyczna Beata Pawlikowska! 55-latka planuje wziąć 100 ślubów!

Komentarze

Komentarze