Alkohol i środki przeciwbólowe to ŚMIERTELNE POŁĄCZENIE! Skutki mogą być NIEODWRACALNE

Alkohol i środki przeciwbólowe to ŚMIERTELNE POŁĄCZENIE! Skutki mogą być NIEODWRACALNE! Wiele osób łączy środki przeciwbólowe z napojami alkoholowymi. Okazuje się, że takie połączenie może wywołać skutki uboczne, między innymi uszkodzenia wątroby czy śmierć.

Nigdy nie powinniśmy spożywać leków z alkoholem. Dlaczego? Takie połączenie bardzo mocno obciąża wątrobę. Jeśli będziemy tę czynność powtarzać notorycznie, możemy doprowadzić do marskości wątroby. Stosowanie leków wraz z napojami wysokoprocentowymi wpływa również na skuteczność kuracji, a raczej jej brak. Środki przeciwbólowe mogą też wpływać na tolerancję alkoholu. Osoby, które łączą leki z alkoholem znacznie szybciej się upijają.

Zobacz również: TOREBKI MICHAELA KORSA już niebawem w znanym dyskoncie? Poznaj szczegóły

TYCH LEKÓW NIE ŁĄCZ Z ALKOHOLEM!

środki uspokajające i nasenne,

leki na przeziębienie i alergię,

przeciwlękowe i przeciwdepresyjne,

na zapalenie stawów,

przeciwbólowe,

na padaczkę lub drgawki,

leki rozrzedzające krew,

obniżające poziom cholesterolu,

na zgagę,

leki na cukrzycę,

na powiększenie prostaty

antybiotyki

WAŻNE: NIE ŁĄCZ ALKOHOLU Z PARACETAMOLEM. TAKIE POŁĄCZENIE MOŻE DOPROWADZIĆ DO CIĘŻKIEGO USZKODZENIA WĄTROBY LUB JEJ NIEWYDOLNOŚCI!

Pamiętaj, aby nigdy nie spożywać alkoholu w okresie choroby – nasz organizm jest wówczas osłabiony, dodatkowo niejednokrotnie przyjmujemy wówczas silne środki przeciwbólowe i antybiotyki. Takie połączenie może być dla nas śmiertelne.

Zobacz też: Sprawdź, których PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH NIE NALEŻY TRZYMAĆ W LODÓWCE!

Źródło: Fakt

Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze