APLIKACJE na telefon, które wspierają ZDROWIE! Masz już którąś z nich?

Pójcie do lekarza jest bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem w przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych…

Pacjenci mogą dodatkowo wykorzystać swoje smartfony, ściągając na nie przydatne aplikacje medyczne, aby monitorować stan swojego zdrowia. Jakie dokładnie? Podpowiadamy!

Smartfony dosłownie zrewolucjonizowały świat medycyny! Zmieniają również na lepsze życie wielu z nas!

Oto 5 aplikacji, które warto mieć w swoim telefonie!

1. SYMPLE

Jest to bezpłatna, bardzo prosta aplikacja służąca do monitorowania zmian objawów choroby przewlekłej. W niespełna kilka sekund pozwala ona na rejestrację 10 symptomów, importowanie wyników aktywności fizycznej z trackerów zdrowia, archiwację zdjęć dokumentujących daną dolegliwość a także notowanie informacji o przyjmowanych przez pacjenta lekach. Wyniki można przesłać swojemu lekarzowi.

2. WHO Info

Jest to oficjalna aplikacja Światowej Organizacji Zdrowia WHO, która stanowi potężne źródło informacji na temat zdrowia na całym świecie. Aplikacja dostępna jest w 6 językach WHO i jest bezpłatna. Umożliwia poznanie najnowszych doniesień ze świata zdrowia, przeczytanie artykułów, komunikatów epidemiologicznych, informacji dotyczących zagrożeń zdrowia publicznego czy zapoznanie się z danymi na temat konkretnych chorób.

3. GluCoMo

To aplikacja, która została stworzona z myślą o cukrzykach. Umożliwia zapisywanie poziomów cukru we krwi, wagi, pulsu, ciśnienia krwi i innych przydatnych informacji dla diabetyków. Jej dodatkowym plusem jest to, że po wpisaniu tych danych, możemy stworzyć wykresy, które są analizowane przez specjalny program.

aplikacje
Unsplash

4. Round Health

Aplikacja ta jest szczególnie polecana dla osób starszych (ale nie tylko), ponieważ przypomina, kiedy należy wziąć lek i w jakiej ilości. Specjalny program przypomni nam również o kupieniu nowych leków, gdy będzie się nam kończyło opakowanie.

5. Bloodnote

Program ten to swoisty kalendarzyk pomiarów ciśnienia. Aplikacja wyróżnia się bardzo intuicyjnym interfejsem, dzięki któremu zanotowanie wyniku zajmuje niespełna 3 sek.

Czytaj też: Oto nowy sposób na RZUCENIE PALENIA! Ta zapalniczka…

Źródło: OSOZ

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze