Będzie KOLEJNA debata prezydencka! Gdzie, kiedy i o której ją zobaczymy?

Już w najbliższy czwartek odbędzie się kolejna debata prezydencka, w której zobaczymy dwóch kandydatów: Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego. O której i gdzie ją obejrzymy?

Ostatnia prosta

Już za niecałe 2 tygodnie poznamy nowego prezydenta Polski. Czy ponownie zostanie nim wybrany Andrzej Duda czy może Kandydat Koalicji Obywatelskiej – Rafał Trzaskowski? Wszystko zależy od tego, ile osób pójdzie do wyborów i jak rozłożą się głosy uzyskane od pozostałych kandydatów, którzy ubiegali się o fotel prezydenta.

Debata już w czwartek

Telewizje TVN i TVN24 oraz portale internetowe Wirtualna Polska i Onet zaprosiły Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej. Odbędzie się ona w czwartek, 2 lipca o godzinie 19:25.

Kto poprowadzi debatę?

Debatę poprowadzi kilku czołowych polskich dziennikarzy: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Marek Kacprzak (Wirtualna Polska ) i Andrzej Stankiewicz (Onet).

Czytaj też: Duda to prawdziwy MISTRZ kulinarny! Jego popisowe danie to…

Co na to sztaby?

Zaproszenie do debaty zostało już wysłane do sztabów obu kandydatów. Rafał Trzaskowski napisał na Twitterze, że przyjmuje zaproszenie i chce stanąć do debaty z Andrzejem Dudą.

„Właśnie otrzymałem zaproszenie na bezpośrednią debatę z @AndrzejDuda przed II turą wyborów prezydenckich. Miałaby się odbyć w czwartek, 2 lipca, a zorganizować chcą ją wspólnie TVN, @tvn24, @onetpli WP. Ja stawiam sprawę jasno – chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!” – napisał Trzaskowski.

Czy Duda pojawi się na debacie?

O udział Dudy w debacie zapytano byłego rzecznika jego sztabu – Adama Bielana.

„Jest gotowy spotkać się na debacie, akurat w czwartek mamy duże spotkanie z mieszkańcami woj. lubuskiego, ale mamy zaproszenie ze strony TVP. Czekamy na Rafała Trzaskowskiego” – oznajmił.

Czy to oznacza, że Duda nie weźmie udziału w czwartkowej debacie?

Źródło: Onet

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze