BELGOWIE ZMUSZAJĄ SWOJE DZIECI DO DIETY WEGAŃSKIEJ? Lekarze mają tego dosyć!

Lekarze są zaniepokojeni! Belgijscy rodzice zmuszają swoje dzieci do diety wegańskiej. Specjaliści mają dosyć tej sytuacji, dlatego starają się uświadomić rodzicom, jakie przykre skutki zdrowotne może przynieść dieta wegańska w okresie dorastania naszych maluchów. 

Weganizm to rezygnacja ze spożywania produktów zwierzęcych. Weganie dążą jednak do wyeliminowania produktów pochodzenia zwierzęcego nie tylko z diety, ale również ze wszystkich innych aspektów życia. O ile nie mamy nic przeciwko takiemu stylowi życia, podobnie jak lekarze mamy pewne wątpliwości co do stosowania takiego jadłospisu u dzieci.

„Nie jest medycznie rekomendowane, a nawet jest zakazane, poddawać dziecko, szczególnie w okresie intensywnego wzrostu, potencjalnie destabilizujące je diecie” – tłumaczą lekarze. Dieta wegańska u dzieci może przynieść opłakane skutki. Specjaliści uważają, że narzucanie dziecku diety wykluczającej produkty pochodzenia zwierzęcego jest nieetyczne, ponieważ wprowadzenie jej bez konsultacji z lekarzem może zaburzyć prawidłowy rozwój dziecka.

Okazuje się, że ponad 3 proc. dzieci w Belgii jest zmuszona do stosowania diety wegańskiej. Tę sytuację potępiają belgijscy specjaliści i lekarze, należący do Królewskiej Akademii Medycznej. Wydali oni nawet opinię prawną, w której wyrazili swoje zaniepokojenie i strach o dobro dzieci.

Musimy to wyjaśnić rodzicom, zanim im coś nakażemy. Ale nie możemy dłużej tolerować tego zagrożenia – mówi prof. Georges Casimir, który kierował komisją przygotowującą opinię.

Źródło: Do rzeczy

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz też: Zobacz, co się dzieje z twoim organizmem, kiedy jesz zbyt mało jedzenia! Oto przerażające skutki niedożywienia!

Komentarze

Komentarze