Zobacz, co się dzieje z twoim organizmem, kiedy jesz zbyt mało jedzenia! Oto przerażające skutki niedożywienia!

Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku problem niedożywienia nie istnieje. To nieprawda. Choroby cywilizacyjne takie jak anoreksja, depresja, czy pracoholizm powodują, że jemy zbyt mało pożywienia. Przeczytaj koniecznie ten artykuł i dowiedz się, co się dzieje z twoim organizmem, kiedy unikasz jedzenia posiłków.

Początkowo nie zauważysz żadnych zmian. Jednak już po kilku-kilkunastu dniach możesz zauważyć spadek wagi. Staniesz się niedożywiony, co może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych i sprawić, że będziesz bardziej podatny na infekcje. Twoja skóra i włosy będą cienkie, paznokcie łamliwe, twoja skóra stanie się blada. Mogą pojawić się również sińce pod oczami. Staniesz się ospały i całkowicie pozbawiony energii.

Niedożywienie prowadzi również do problemów z koncentracją. Niezdolność do pracy lub spotkań towarzyskich prawdopodobnie spowoduje depresję. Twój mózg nie będzie pracował jak dotychczas, będziesz potrzebował znacznie więcej czasu na zapamiętanie prostych informacji.Wszystko za sprawą niewystarczającej ilości minerałów i witamin, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, dzięki czemu mózg przestanie normalnie funkcjonować.

Niedożywienie może doprowadzić do utraty zębów, problemów z miesiączką lub całkowitym jej zanikiem. Bardzo ważna informacja dla kobiet: problem niedożywienia może sprawić, że staniesz się bezpłodna!

Niski poziom cukru we krwi może sprawić, że przytrafią ci się omdlenia. Musisz wiedzieć, że rany u osoby, która unika jedzenia goją się znacznie wolniej.

Zdjęcie: Pixabay

Źródło: quora.com

Zobacz też: Pasażerowie samolotu nie wierzyli własnym oczom! Para kochanków najpierw się pobiła, a następnie…

Komentarze

Komentarze