Bezpieczne foteliki samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

W dzisiejszym zmotoryzowanym świecie nieodłączną częścią rodzicielstwa jest jazda z dzieckiem samochodem. Pierwsza, najtrudniejsza, zazwyczaj odbywa się w momencie wypisania noworodka do domu ze szpitala.

W tej sytuacji każdy rodzic musi zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest kupno fotelika samochodowego. Każdy chce, by jego pociecha była bezpieczna w trakcie podróży i żeby było jej wygodnie. Jak jednak wybrać ten najlepszy fotelik?

 

Foteliki samochodowe obrotowe

Dobrze dobrany fotelik gwarantuje bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy. Firmy wychodzą rodzicom naprzeciw, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej modeli fotelików zarówno do jazdy przodem i tyłem. Jednak coraz większą popularnością cieszą się foteliki obrotowe, które stworzone są zarówno do jazdy tyłem jak i przodem.

 

Czym są foteliki obrotowe?

Foteliki obrotowe to nowe i innowacyjne rozwiązanie dla rodziców. Przeznaczone są zarówno do jazdy tyłem i przodem, a to dlatego, że wyposażone są w obrotową podstawę, która umożliwia obrócenie fotelika o 180 lub 360 stopni.

W ten sposób nie tylko można decydować o tym, w jakim kierunku ułożone będzie dziecko, ale każdy rodzic będzie mógł bez problemu przekręcić fotelik w stronę drzwi, co ułatwi wyjęcie dziecka. Ponadto zapewnia to lepszy dostęp do pasów.

Foteliki obrotowe są też wyposażone w szereg zabezpieczeń, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne. Nie ma możliwości, że dziecko przez przypadek wprawi w ruch fotelik. Poza tym foteliki obrotowe bardzo dobrze przeszły testy zderzeniowe.

W ofercie hurtowni Marko dostępnych jest kilka rodzajów fotelików obrotowych, dzięki czemu każdy rodzic może wybrać fotelik odpowiedni dla potrzeb swoich i swojego dziecka.

 

Dlaczego warto wybrać fotelik obrotowy?

Fotelik obrotowy jest bardzo uniwersalny. Pozwala przewozić dzieci tyłem nawet do czwartego roku życia, co zwiększa ich bezpieczeństwo w trakcie podróży. Po tym czasie można go odwrócić i rozpocząć jazdę dziecka przodem do kierunku jazdy.

Fotelik więc rośnie razem z dzieckiem i stanowi dużą oszczędność finansową. Poza tym wykonany jest z wytrzymałych i dobrej jakości materiałów, więc można z niego korzystać przez lata.

Foteliki obrotowe są przede wszystkim bezpieczne. Umożliwiają przewożenie dziecka w taki sposób, aby w razie wypadku, zmniejszyć ryzyko uszkodzenia ciała albo śmierci. Jeśli nie możesz zdecydować się, jaki fotelik wybrać, to fotelik obrotowy odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Nie będziesz musiał kupować kolejnego fotelika za kilka lat. Jest to inwestycja w przyszłość i bezpieczeństwo dziecka.

 

Oferta fotelików

Producent fotelików samochodowych Marko oferuje różnego rodzaju foteliki, które warto dopasować do swoich potrzeb, ale też do samochodu. Dostępne są choćby foteliki BeSafe iZi Turn, który łączy w sobie fotelik dla niemowlaka i malucha. Znajdziesz w nim poduszkę w zagłówku i własną skorupę, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy.

Wyposażony jest również we wkładkę Newborn, która nadaje idealny kąt siedzenia i zapewnia noworodkom otulenie i wsparcie. Inny fotelik BeSafe iZi Combi X4 zapewnia dziecku maksymalny poziom ochrony. Poza tym można go ustawić w czterech różnych pozycjach do spania i łatwo utrzymuje się go w czystości.

Te i inne foteliki znajdziesz na stronie hurtowni Marko. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, więc będziesz mógł wybrać ten najlepszy i najodpowiedniejszy dla Twojego dziecka. Do wszystkich fotelików dołączone są szczegółowe informacje oraz wideo, które pokazują, jak montować dany fotelik. Poza tym zawsze możesz skontaktować się z obsługą klienta, która pomoże Ci wybrać najlepszy fotelik.

 

Jaki fotelik wybrać?

Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo. Fotelik obowiązkowo powinien zawierać homologację. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę na takie kwestie jak choćby montaż fotelika w samochodzie.

Warto też wybrać taki, który będzie łatwy do utrzymania w czystości, więc pokrowce powinny być wykonane z trwałych i szybko schnących materiałów. Trzeba też spojrzeć na wagę dziecka, rodzaj samochodu i pasy bezpieczeństwa.

Zakup fotelika samochodowego to odpowiedzialne zadanie, ale wybierając dobrze, możemy zapewnić naszemu dziecku długotrwałe bezpieczeństwo. Z pewnością dobrym wyborem są foteliki obrotowe, ponieważ są one wyjątkowo bezpieczne, uniwersalne i innowacyjne, jak też odpowiadają wszystkim potrzebom rodziców. (Po więcej zajrzyj na stronę producenta fotelików.)

 


 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Komentarze

Komentarze