Bill Gates odpiera zarzuty: „Nigdy nie robiłem takich rzeczy, jak mikroczipy!”

Bill Gates wymienił główne sposoby radzenia sobie z COVID-19. Założyciel Microsoftu powiedział o metodach walki z koronawirusem w wywiadzie dla portalu „Fast Company”.

Cztery podejścia

Miliarder i filantrop zauważył, że w walce z pandemią, jego fundusz charytatywny wyznaje cztery podejścia:

  • szczepienia
  • tworzenie narzędzi diagnostycznych
  • rozwój nowych metod leczenia
  • poszukiwanie rozwiązań chroniących wrażliwe grupy przed COVID-19

Gates ma nadzieję, że szczepionka na koronawirusa zostanie wynaleziona do 2021 r.

„Moim marzeniem jest zdobycie 14 miliardów dawek szczepionki i natychmiastowe zaoferowanie jej dla wszystkich” – powiedział biznesmen.

Gates skrytykował również wielu światowych liderów, ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego oraz tych, którzy rozpowszechniają fałszywe informacje o „śmiertelnej chorobie” w sieciach społecznościowych.

„Niestety, to właśnie media cyfrowe prawdopodobnie przyczyniły się do rozpowszechnienia wielu tez, które uważam za szalone” – powiedział Bill Gates.

Czytaj też: Bill Gates WIE COŚ o szczepionce przeciw COVID-19! Ujawnił SZOKUJĄCĄ informację!

Zbulwersowany plotkami

Gates jest oburzony tym, że jego nazwisko jest powiązane z newsami mówiącymi o celowym stworzeniu koronawirusa.

„Pogłoski te mają formę spisku, a moje imię jest wymieniane w centrum niektórych teorii spiskowych, i to jest trochę przerażające” – powiedział miliarder i dodał, że nie życzy nikomu znalezienia się w takiej sytuacji.

Afera dotycząca czipowania ludzi

Niektórzy Amerykanie uważają, że założyciel Microsoft planuje chipować ludzi poprzez program szczepień – 44 procent republikańskich wyborców i 19 procent demokratów jest tego pewnych.

„Nigdy nie robiłem takich rzeczy, jak mikroczipy. Niestety, niektórzy nadal wierzą w te głupie i dziwne historie” – Gates odpowiedział na zarzuty.

Czym zajmuje się Fundacja Billa i Melindy Gatesów?

„Fundacja Billa i Melindy Gatesów nadal koncentruje się na swoich głównych obszarach. Chodzi o ograniczanie chorób zakaźnych, eliminowanie skrajnego ubóstwa i poprawę edukacji publicznej w USA. Pandemia COVID-19 wpływa na wszystkie obszary naszej pracy, a efekty fal będą odczuwalne przez wiele lat. Chociaż do tej pory ogłosiliśmy finansowanie w wysokości 250 mln USD i zobowiązanie do wykorzystania naszego strategicznego funduszu inwestycyjnego w kierunku pandemii, coraz bardziej koncentrujemy się na wiedzy fachowej naszych pracowników. Wykorzystujemy też nasze partnerstwa w celu podjęcia pilnych działań niezbędnych do zakończenia tej pandemii. To niespotykane czasy, a nasze przekonanie, że wszystkie życia mają taką samą wartość oraz nasze zaangażowanie w walkę z nierównościami w całej naszej pracy, pozostaje bardziej krytyczne niż kiedykolwiek” – czytamy w opisie opublikowanym przez Fundację Gatesa.

Czytaj też: Bill Gates niczym Jackowski. WIE, kiedy „wszystko” wróci do normy!

Źródło: Fast Company

Zdjęcie: Instagram

Komentarze

Komentarze