Bill Gates WIE COŚ o szczepionce przeciw COVID-19! Ujawnił SZOKUJĄCĄ informację!

Bill Gates ma nadzieję, że za 18 miesięcy będzie dostępna szczepionka przeciwko koronawirusowi. „Pandemia jest ostrzeżeniem, by lepiej przygotowywać się na kolejne epidemie” – powiedział w wywiadzie dla telewizji ARD.

Założyciel Microsoftu Bill Gates jest przekonany, że za 18 miesięcy będzie do dyspozycji szczepionka przeciwko SARS-CoV-2.

„Normalnie opracowanie nowej szczepionki trwa mniej więcej pięć lat” – powiedział Gates w niemieckim dzienniku telewizyjnym ARD „Tagesthemen”.

Założona przez niego i jego żonę „Fundacja Billa i Melindy Gatesów”, włączyła się już w inicjatywę „COVID-19 Therapeutics Accelerator”. Zdaniem miliardera, po opracowaniu szczepionki trzeba będzie ją przetestować pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności, po czym zbudować niezbędną infrastrukturę do przemysłowej produkcji.

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

szczepionce
IG

„Nadzieję budzi fakt, że rozpędu nabiera platforma technologiczna mRNA (mająca na celu zapobieganie infekcji COVID-19 – red.) i produkcja szczepionki będzie stosunkowo prosta” – zaznaczył Gates.

Ale, jak dodał: „Będzie do tego potrzebny wspólny, globalny wysiłek”.

Mimo to, Gates wierzy, że już latem będzie można znieść niektóre ograniczenia.

„Będziemy przechodzili fazę, w której ciągle trzeba będzie rozważać: czy mogą już wznowić działalność szkoły? Duże stadiony prawdopodobnie zostaną zamknięte. Jednocześnie będą musiały być kontynuowane testy, żeby było wiadomo, czy liczba infekcji nie zaczęła gdzieś znowu rosnąć” – powiedział.

Czytaj też: Czy fala upałów POKONA PANDEMIĘ? Naukowcy już wiedzą!

szczepionce
IG

Troska o kraje rozwijające się

Gates obawia się zarazem, że w mniej rozwiniętych technologicznie, uboższych krajach, wskaźnik zakażeń i liczba ofiar śmiertelnych może być jeszcze wyższa niż w krajach wysoko uprzemysłowionych – między innymi ze względu na gorszy stan systemów opieki zdrowotnej i mniej możliwości izolowania chorych.

„Liczba zakażonych w krajach rozwijających się jeszcze jest stosunkowo niska, ale jak pokazały nasze dotychczasowe doświadczenia, jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższych miesiącach staną się one epicentrum epidemii” – stwierdził Bill Gates.

Czytaj też: Biedronka, Lidl… NOWE GODZINY otwarcia po świętach! Co się zmieniło?

Źródło: DW

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze