Czy fala upałów POKONA PANDEMIĘ? Naukowcy już wiedzą!

Wszyscy mamy już dość pandemii. Czy koronawirus w końcu nas opuści, gdy na zewnątrz zrobi się cieplej?

Wszyscy mają nadzieję

Wszyscy żyjemy nadzieją, że jak tylko zrobi się cieplej, to koronawirus w końcu od nas odejdzie. Ale czy rzeczywiście jest to prawda?

Wypowiedź Donalda Trumpa

Podczas jednego z ostatnich wystąpień, prezydent USA Donald Trump powiedział, że jej przekonany, że wraz z nadejściem upałów, COVID-19 odejdzie do przeszłości.

Czytaj też: Epidemia koronawirusa w Polsce! Czy program 500 plus zostanie WYCOFANY?

upałów
Pixabay

Co sądzą na ten temat eksperci?

Ci, niestety nie mają dla nas dobrych wieści. Naukowcy z Akademii Narodowych Stanów Zjednoczonych przekazali w tej sprawie do Białego Domu raport, w którym napisali…

„Jeśli by wziąć pod uwagę dane, sądzimy, że pandemia prawdopodobnie nie zmniejszy się wraz z nadejściem lata i powinniśmy uważać, żeby nie opierać polityki i strategii na nadziei, że tak się stanie” – napisano w liście do Białego Domu.

Badacze dodali, że wysoka temperatura i wilgotność, rzeczywiście mogą zmniejszyć zdolność koronawirusa do przetrwania, ale wszelkie badania na ten temat „są bardzo ograniczone”.

„Na początku lata może się tak stać, że będziemy mieli do czynienia ze zmniejszeniem rozprzestrzeniania się tego zjawiska. Jednak bardzo możliwe, że takie zmniejszenie może być spowodowane zupełnie innymi przyczynami” – czytamy.

Czytaj też: Jak zwiększyć odporność podczas epidemii koronawirusa?

Źródło: Onet

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze