Bill Gates przewidział katastrofę „bardziej niebezpieczną niż koronawirus”

Bill Gates nazwał skutki zanieczyszczenia powietrza tak samo, jak nie bardziej niszczycielskimi, jak pandemia koronawirusa. Na swoim blogu miliarder i filantrop pisze o ogromnej katastrofie klimatycznej, która czeka na nas w nadchodzących dziesięcioleciach.

Globalny kryzys ekologiczny

Założyciel Microsoftu uważa, że już za kilka dekad naszą planetą wstrząśnie globalny kryzys ekologiczny. Gates twierdzi, że ​​ludzkość powinna spodziewać się wzrostu śmiertelności i wielu trudności ekonomicznych.

„Pandemia jest straszna, ale zmiany klimatyczne mogą być jeszcze gorsze” – mówi Gates i zaleca radykalne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Stan środowiska ulega pogorszeniu

Mówiąc o niebezpieczeństwach związanych z nowym kryzysem, Gates powiedział, że jeśli stan środowiska dalej będzie ulegać pogorszeniu, śmierć ludzka i problemy gospodarcze będą prześladować ludzkość dłużej niż pandemia COVID-19. Według niego na przestrzeni 40 lat śmiertelność na skutek wzrostu temperatury na planecie będzie porównywana ze śmiertelnością z powodu koronawirusa – około 14 zgonów na 100 tys. ludzi.

Gates uważa, że ​​jeśli klimat się pogorszy, do końca wieku śmiertelność z powodu czynników klimatycznych wzrośnie do 73 zgonów na 100 tys.

Czytaj też: Bill Gates WIE COŚ o szczepionce przeciw COVID-19! Ujawnił SZOKUJĄCĄ informację!

„Do 2100 roku skutki zmian klimatycznych mogą być pięć razy bardziej śmiertelne niż koronawirus” – zauważył autor.

Według Gatesa, ludzkość musi wyciągnąć wnioski z COVID-19 i być gotowa na stawienie czoła globalnym zmianom klimatycznym. Miliarder zasugerował kilka kroków, aby uniknąć katastrofy. W szczególności uważa, że ​​konieczne jest kontrolowanie emisji poprzez naukę i innowacje.

„Stworzenie i wdrożenie wszystkich niezbędnych zmian w dziedzinie czystej energii zajmie dziesięciolecia” – powiedział, zwracając uwagę na ograniczoną ilość czasu, jaką ludzkość ma na rozwiązanie tego problemu.

W przeciwieństwie do szczepionki na koronawirusa, którą zdaniem Gatesa „będziemy mieć w przyszłym roku”, nie ma „dwuletniego” rozwiązania problemu dotyczącego zmian klimatycznych.

Źródło: BBC

Zdjęcie: Instagram

Komentarze

Komentarze