Bon Turystyczny przedłużony. Do kiedy można go zrealizować?

Polski Bon Turystyczny to jednorazowe świadczenie, jakie pojawiło się w 2020 roku.

Po lockdown’ach jakie miały miejsce na początku 2020 roku, rząd wprowadził Polski Bon Turystyczny, który miał wesprzeć branżę turystyczną i gastronomiczną oraz zachęcić Polaków do spędzania wakacji w kraju.

Początkowo termin wykorzystania Bonu określono na koniec września 2022 r. Teraz jednak został on zmieniony.

 

fot. tezdjecia.pl

 

Jak się okazuje, jeszcze około pół miliona uprawnionych nie wykorzystało Bonu Turystycznego. Ministerstwo Sportu i Turystyki podjęło więc kroki w celu wydłużenia terminu ważności tego świadczenia.

 

Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki powiedział:

 

Potrzeba przedłużenia programu Polskiego Bonu Turystycznego do końca marca 2023 r. zrodziła się na podstawie analiz dotychczasowego stopnia wykorzystywania przez rodziny środków, które lokowane u przedsiębiorców i organizatorów pożytku publicznego stymulują rozwój gospodarczy. Sygnalizowaliśmy potrzebę utrzymania w polskim porządku prawnym rozwiązań mających obopólne korzyści – odciążających budżety polskich rodzin oraz wspierających przedsiębiorców turystycznych dotkniętych skutkami pandemii.

 

Andrzej Duda podpisał ustawę wydłużającą ważność Bonu. Tym samym Polski Bon Turystyczny można zrealizować do 31 marca 2023 roku.

 

>>>Decluttering to coś więcej niż porządek. Na czym polega decluttering?

 

źródło: pit.pl

Komentarze

Komentarze