„BYŁ PRZYWIĄZANY JAK ZWIERZĘ”! Zgotowali PIEKŁO 5-LETNIEMU chłopcu z AUTYZMEM

5-letni chłopiec chorujący na autyzm był przywiązany do wózka inwalidzkiego, podczas gdy jego koledzy ze szkoły beztrosko się bawili. Przerażona matka komentuje: „Nasz syn był przywiązany jak zwierzę. On jest łagodnym chłopcem”!

Nie wiadomo, kto był pomysłodawcą tego skandalicznego zachowania. 5-latek cierpiący na autyzm był przywiązywany do wózka inwalidzkiego podczas zajęć w szkole specjalnej w Irlandii Północnej. Mama chłopca podkreśla, że jego zachowanie w pewnym momencie uległo niepokojącej zmianie. Kiedy chłopiec próbował usiąść na krześle dostawał ataków paniki, jednak rodzice nie mieli pojęcia czym spowodowane jest to zachowanie.

Jakiś czas później matka odkryła, że w materiałach, które zostały przysłane przez szkołę znajdują się zdjęcia syna. Zdjęcia pokazują chłopca, który co ważne nie jest fizycznie niepełnosprawny, przywiązanego do krzesła za pomocą pasków wokół jego talii, nóg i kostek.

„Był tak zrozpaczony i zdenerwowany, miał ataki paniki i lęki, był łzawy i zachowywał się bardzo dziwnie, zupełnie inny chłopiec niż ten, którego znaliśmy. Nie był w stanie powiedzieć co się dzieje”- relacjonuje mama chłopca.

Rodzice złożyli oficjalną skargę, w której powołują się na niedbalstwo i naruszenie obowiązków przez szkołę. Adwokat zajmujący się prawami człowieka, Kevin Winters, który działa w imieniu rodziny powiedział, że został już złożony wniosek sądowy. Rzecznik policji w Irlandii Północnej stwierdził natomiast, że sprawa została zgłoszona policji i jest już przedmiotem śledztwa.

Zobacz też: „TO JEST CHORE”! Po śmierci 6-letniej CÓRKI rodzice DOWIEDZIELI SIĘ O…

Źródło: dailymail.co.uk

Żródło zdjęcia: dailymail.co.uk

Komentarze

Komentarze