Cała PRAWDA o CATERINGU DIETETYCZNYM! Wiemy, KTO z niego KORZYSTA, ILE to KOSZTUJE i czy WARTO zamówić DIETĘ PUDEŁKOWĄ?!

Jaka jest prawda o cateringu dietetycznym? Czy ma on sens czy to tylko moda?

Coraz więcej Polaków chce być fit, schudnąć lub odżywiać się zdrowiej. I także wiele z nas wierzy, że pomóc może dieta pudełkowa. Kto zatem korzysta z takiego cateringu, ile to kosztuje i czy warto spróbować diety z pudełka?

 

Kobieta czy mężczyzna?

Weronika Popławska z wygodnadieta.pl twierdzi, że:

Jedni chcą zrzucić zbędne kilogramy, drudzy zdrowo i regularnie się odżywiać, a jeszcze inni decydują się na catering dietetyczny ze względu na problemy zdrowotne lub brak czasu na codzienne przygotowanie posiłków.

 

Jak się okazuje z cateringu dietetycznego korzystają zarówno mężczyźni jak i kobiety, ale jednak z przewagą płci pięknej.

 

Najczęściej są to kobiety, przedział wiekowy 30-50 lat, ale mamy tez dużo mężczyzn. – mówi Ewa Czarzasta-Marzec z EasyDiet

 

Coś specjalnego?

W ofercie cateringu dietetycznego dostępne są różne diety – standardowa (zbilansowana, z mięsem), diety z rybami lub bez, ale też diety specjalne: wegetariańska, bezglutenowa, bezlaktozowa. Klienci wybierają bardzo różne diety, ale np. w EasyDiet najbardziej popularna jest ta o nazwie „zdrowe odchudzanie”.

 

zupa tajska fot. fot. easydiet

 

A ile to ma kalorii?

Zanim zostanie ustalona kaloryczność diety, ma miejsce konsultacja z dietetykiem:

 

„Nasi dietetycy zawsze przeprowadzają konsultację z każdą osobą, która decyduje się na zamówienie diety. Podczas rozmowy zbierają wszystkie niezbędne informacje, dzięki czemu mogą stworzyć obraz Klienta. Specjaliści pytają o: wzrost, wagę, wiek, aktywność fizyczną oraz cel diety – redukcja, wzrost lub utrzymanie masy ciała. ” – mówi Weronika Popławska

 

Jeśli chodzi o kaloryczność, to można zaobserwować pewną średnią dla kobiet i mężczyzn:

„Panie najczęściej wybierają 1500 kcal dziennie, co dla typowej kobiety stanowi mniej kalorii niż wynosi jej dzienne zapotrzebowanie energetyczne, a więc pozwala skutecznie schudnąć. Panowie chcący schudnąć wybierają zwykle 2000 kcal dziennie, z kolei ci aktywni sportowo decydują się na 2500 kcal.” – wyjaśnia Aleksandra Kwiatkowska z cateringu dietetycznego Light Box.

 

„Klienci najczęściej wybierają dietę 1400 kcal, czyli chodzi o odchudzanie” – zapewnia Ewa Czarzasta – Marzec.

 

Czytaj także: Jak wyglądają warsztaty z Ewą Chodakowską?

 

Zapłacić, żeby schudnąć

Większość klientów chce schudnąć i za pomoc w osiągnięciu tego celu trzeba zapłacić – czy dużo czy mało… to zależy.

 

„Cena diety niskokalorycznej o kaloryczności 1800 kcal na 1 tydzień wynosi 426,30 zł., za 5 dni 304,50 zł. Każdy zestaw składa się z 5 posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Klienci mogą zamawiać zestawy dietetyczne na kilka dni, tydzień, miesiąc czy kwartał. Zamówienia dłuższe mają odpowiednio niższą cenę. ” – mówi Weronika Popławska.

 

Deser gryczany z musem malinowym, fot. facebook.com/wygodnadieta/

 

W EasyDiet za pakiet „Zdrowa dieta na co dzień” o kaloryczności 1800 kcal 371 zł . A niektórzy z diety korzystają tylko od poniedziałku do piątku.

 

„Większość klientów korzysta z diety w dni powszednie, bo w weekendy lubią coś ugotować i zjeść wspólnie z rodziną lub wybrać się do restauracji. Typowo zamawiają więc dietę pudełkową od poniedziałku do piątku. Dieta LightBox Optimum 1800 kcal na 5 dni to koszt 325 zł” – mówi Aleksandra Kwiatkowska

Komentarze

Komentarze