Dziecko i Figura

Główna

Chcesz być IDEALNĄ MAMĄ? Oto 5 powodów, aby PRZESTAĆ tak myśleć!

Próbujesz być idealną mamą? Nie jesteś sama. Większość matek dąży do perfekcji i jest to główny powód, dla którego uważają, że są złymi mamami…

Pamiętaj, że nie ma idealnej mamy, ponieważ nikt tak naprawdę nie jest idealny. Wszyscy popełniamy błędy i wszyscy się od czasu do czasu w czymś mylimy.

Oto 5 powodów, aby przestać próbować być idealną mamą!

1. Twoje dzieci będą dążyć do doskonałości (która nie istnieje)

Kiedy będziesz próbowała robić wszystko perfekcyjnie, twoje dzieci również będą dążyć do doskonałości. Będą bały się popełniać błędy i będą miały bardzo niską samoocenę. Czy potrafisz wybaczyć sobie, kiedy popełnisz jakiś błąd? Wiedz, że uczenie się na błędach pomaga twoim dzieciom rozwijać się i prawidłowo rosnąć.

2. Daj z siebie wszystko

To rodzice dają przykład swoim dzieciom, więc przestań być idealną mamą – zamiast tego skup się na byciu najlepszą matką, jaką możesz być, i pozwól sobie na pewne niedoskonałości.

3. Idealna mama nie istnieje

Nikt nie jest idealny, a idealna mama nie istnieje. Kiedy próbujesz być idealną matką, dążysz do czegoś, co jest niemożliwe. Można być świetną mamą, ale nie idealną. Uświadom to sobie i zacznij cieszyć się macierzyństwem.

4. Stresujesz swoją rodzinę

Dążenie do perfekcji jest pustym celem, którego nigdy nie można osiągnąć. Kiedy jeden członek rodziny dąży do doskonałości, cierpi na tym cała rodzina. Prowadzi to do nieporozumień, a nawet może powodować wiele niepotrzebnych kłótni.

5. Stresujesz siebie

Dążenie do perfekcji jest niezwykle stresujące. Stres wpływa na twoje zdrowie i sprawia, że nie jesteś w stanie cieszyć się macierzyństwem, ponieważ ciągle się czymś martwisz. Pamiętaj, że doskonałość czyni ludzi nieszczęśliwymi. Daj z siebie wszystko, bądź szczęśliwa i pewna siebie.

Czytaj też: Chcesz wyzbyć się WEWNĘTRZNYCH BLOKAD i przyciągać do siebie samych POZYTYWNYCH LUDZI? To prostsze niż myślisz!

Źródło: Parents

Zdjęcie: Pixabay


  
Wyżej