Chcesz być MĄDRĄ kobietą i DOBRZE zacząć DZIEŃ? Podpowiadamy jak to zrobić! Poznaj 5 ZASAD dobrego PORANKA!

Poranna gonitwa. Przetrząsanie dziecięcych szaf i szukanie ubrań na dziś oraz zastanawianie się „w co ja mam się ubrać”? Poszukiwanie zaginionych przedmiotów, które są nam koniecznie potrzebne, do szkoły czy przedszkola (dzieci) albo do pracy (dla nas, dla męża). A, i jeszcze śniadanie! Coś na szybko, ale powinno być zdrowe i w ogóle…!

 

Wygląda znajomo? Podpowiadamy, jak zacząć dzień LEPIEJ!

 

1. Wstań odpowiednio wcześnie – tak wiemy, drzemki są kuszące, a telefon (w którym mamy budzik) gwarantuje cykliczne drzemki. Tylko czy tym sposobem się wysypiasz? I czy przypadkiem nie zrywasz się z łóżka dopiero wtedy, gdy masz już naprawdę mało czasu do wyjścia z domu?

Nie jest to łatwe, ale na pewno lepiej będzie wstać wcześniej i na spokojnie się obudzić, niż wstać w ostatniej chwili i być w ciągłym niedoczasie.

 

2. Nie sprawdzaj poczty mailowej czy facebooka – wyłączasz budzik i odruchowo wchodzisz na internet: maile FB czy Instagram. Nie rób tego! Po pierwsze tracisz czas, a po drugie od razu czujesz się „w pracy”, to przecież jeszcze rano i czas dla Ciebie i rodziny.

 

3. Co ja mam na siebie (i dzieciom) założyć? – przygotuj ubrania dzień wcześniej. Zaoszczędzisz rano trochę czasu, zyskasz spokój i możliwość zjedzenia śniadania z rodziną.

 

4. Ranek to też czas dla rodziny – wszyscy widzicie się rano, potem dopiero wieczorem. Niech więc także poranek będzie okazją do wspólnego posiłku czy rozmowy.

 

5. Nie spiesz się – im więcej zaplanujesz, przygotujesz wcześniej, tym bardziej spokojny i zorganizowany będzie Twój poranek. To pozwoli Tobie i Twojej rodzinie  dobrze zacząć dzień.

 

Powodzenia!

 

aw/fot. pixabay

Komentarze

Komentarze