Chcesz pozbyć się niedoskonałości twarzy? Unikaj tych produktów!

Błędy żywieniowe mogą znacznie wpłynąć na wygląd skóry. Podrażniony żołądek i jelita są wynikiem niezdrowej diety, co odbija się na naszym wyglądzie. Chcesz pozbyć się chorób i alergii skóry i zachować jej piękny wygląd? Zwróć uwagę, czy nie nadużywasz tych produktów.

Tłuste mięso

Nasycone kwasy tłuszczowe zawarte w mięsie nie mają dobrego wpływu na organizm. Konserwanty zawarte w wędlinach i konserwach mięsnych mogą przyczynić się do stanów zapalnych skóry. Jeżeli Twoja cera wygląda na przemęczoną, ma ziemisty kolor i nie możesz pozbyć się nawracających wyprysków, spróbuj wyeliminować ze swojej diety tłuste mięso, takie jak: kiełbasa, szynka, słonina, konserwa mięsna i wieprzowina. Czerwone mięso zastąp drobiem i rybami.

Cukier rafinowany

Zła wiadomość dla miłośników słodkości – nadmiar cukru nie tylko potęguje kłopoty z prawidłową wagą, ale i z cerą. Problem z trądzikiem u młodzieży i dorosłych często nasila się przez zbyt częste spożywanie cukru rafinowanego. Unikaj czekolady, ciastek i słodkich napojów, a szybko poprawi się stan Twojej cery.

Ostre przyprawy

Chociaż ostre jedzenie ma pozytywny wpływ na przyśpieszenie metabolizmu, jednocześnie może przyczynić się do występowania nadmiernej ilości wyprysków na twarzy. Przyczyną nierównego kolorytu cery, wielu podrażnień i rozszerzonych naczynek są nierzadko ostre przyprawy. Jeżeli twoja twarz wygląda na przemęczoną, a po każdym pikantnym daniu nasilają się jej problemy, spróbuj odstawić ostre przyprawy.

Sól jodowana

Sól podrażnia gruczoły łojowe, a jej nadmierne spożycie może nasilić trądzik. Jod ma negatywny wpływ na stan skóry – zwiększa wydzielanie sebum, przez co twarz  nieestetycznie się świeci i jest bardziej podatna na działanie bakterii. By uniknąć nadmiaru pryszczy, zrezygnuj z tej przyprawy na rzecz soli morskiej lub soli ziołowej.

Nabiał

Chociaż nabiał jest ważnym elementem diety, jego nadmierne spożywanie może mieć negatywny wpływ na cerę. Zbyt częste spożywanie produktów mlecznych może prowadzić do zwiększenia wydzielania łoju i rozwijać zmiany trądzikowe. Unikaj nadmiaru nabiału w swojej diecie, by załagodzić zmiany trądzikowe.

Co jeść, by poprawić stan cery?

Na szczęście dostępne są produkty, które mają zbawienny wpływ na wygląd cery. Są to przede wszystkim owoce i warzywa, które powinny być dodatkiem każdego posiłku. Warto wzbogacić dietę o orkisz i świeże zioła. Nie zapomnij o nawadnianiu organizmu. Herbata z kopru włoskiego i szałwii doskonale wpłynie na wygląd skóry. Kawa orkiszowa jest dobrą alternatywą dla zwykłej „małej czarnej”, a w przypadku alkoholu zdecyduj się na piwo orkiszowe.

Komentarze

Komentarze