Chcesz wzmocnić swój kręgosłup? Możesz zrobić to skutecznie!

Kręgosłup utrzymuje cały ciężar ciała oraz zapewnia równowagę i stabilizację. Jeżeli odczuwasz znaczny dyskomfort związany z kręgosłupem, warto pomyśleć jak go wzmocnić.

Maszerowanie z kijami( nordic walking) ma zbawienny wpływ na kręgosłup. Ponadto pomaga zapobiec chorobom układu krążenia, odciąża stawy, wspomaga odchudzanie oraz co najważniejsze wzmacnia kręgosłup.
Podczas marszu z kijami pracuje ok 90% mięśni całego ciała. Prawidłowo wykonywany trening korzystnie wpływa na kręgosłup, ponieważ wzmacnia gorset mięśniowy.

 

ZOBACZ TEŻ:Niepokoi Cię Twój związek? Te sygnały świadczą o jednym

Nordic walking rzeżbi całą sylwetkę (nogi, barki, ramiona, plecy i brzuch).
Pozytywne efekty można zaobserwować już po kilku tygodniach regularnego maszerowania. Częstotliwość treningów nie powinna być mniejsza niż trzy razy w tygodniu po około 40-60min.
Istotna jest prawidłowa technika marszu, odpowiednie posługiwanie się kijami zapewni odciążenie stawów oraz uruchomi najważniejsze partie mięśni.

 

Warto zaznaczyć, że godzina efektywnego nordic walking to spalenie około 400 kcal. W połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą wpłynie na znaczną utratę wagi w zdrowy i nieinwazyjny sposób.

 

ŻRÓDŁO: wpabczdrowie, pixabay

Komentarze

Komentarze