Chcesz zdrowo schudnąć? Poznaj najlepsze diety!

Coraz więcej Polaków ma problemy z utrzymaniem wagi. Sprzyjają temu różne ograniczenia związane z koronawirusem, praca zdalna i spędzanie większej ilości czasu w sieci czy przed telewizorem.

Jednocześnie rośnie świadomość tego, jakie zagrożenia niesie nadwaga. Równie ważną kwestią jest sprawa wyglądu i samoakceptacji – wszyscy chcemy wyglądać zdrowo i szczupło. Jednak dietami, podobnie jak ubiorem, rządzi moda i to co było popularne jeszcze kilka lat temu, obecnie uznawane jest za szkodliwe.

 

Diety z przed lat

 

W poprzednich latach rekordy popularności biła na przykład dieta kapuściana, jajeczna, owsiana czy też post warzywny lub sokowy. Obecnie jednak wiemy, że tego typu diety gotówkowe działają na krótką metę. Fakt, że w ciągu kilku dni możemy zrzucić parę kilogramów. Niestety jednak wkrótce wracają one jako efekt jo-jo. Tak więc takie głodówki mogą oczyścić nasz organizm, ale jeśli chodzi o kwestię naszej figury, mogą rodzić jedynie frustrację.

 

https://www.facebook.com/centrumdietetyczne/

 

Zachować balans

 

Myśląc o szczupłej sylwetce musimy pamiętać, że dieta to nie jest coś co trwa tydzień, dwa czy miesiąc, ale nasz stały sposób odżywiania. Nie możemy się więc głodzić i na przemian objadać. Ważne jest, by dostarczać naszemu organizmowi stałą liczbę kalorii oraz wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Zdarza się jednak, że nie potrafimy sami skomponować takiej diety i zdrowych posiłków. Wówczas możemy skorzystać z oferty cateringu dietetycznego https://www.dietific.pl/.

 

Najlepsze diety

 

Obecnie najlepsze i najbardziej popularne diety to:

 

  • Sirt – czyli taka, jaką stosowała Adele, to dieta zawierająca sirtuiny czyli substancje odpowiedzialne za długowieczność, posiłki są bogate w owoce, warzywa oraz inne produkty roślinne, ważny jest także niedobór kaloryczny, który pomaga zrzucić nadprogramowe kilogramy

 

  • Wegetariańska (ewentualnie wegańska) – obecnie jeden z najbardziej popularnych sposobów odżywiania, spożywanie dużej ilości warzyw, owoców, roślin strączkowych czy orzechów zapewnia naszemu organizmowi wszystkie potrzebne składniki odżywcze, z kolei wyeliminowanie mięsa ogranicza spożycie toksyn i hormonów używanych w hodowli

 

  • Diety sportowe – osoby, które poza zmianą odżywiania, sporo też trenują, powinny dostarczać sobie znacznie więcej białka, odpowiednich tłuszczy i węglowodanów, ponadto trzeba zadbać o to by w takiej diecie nie zabrakło soli mineralnych, które wypłukiwane są wraz z potem

 

https://www.facebook.com/centrumdietetyczne/

 

Diety specjalne i dedykowane

 

Jeśli my sami lub w naszym gronie rodzinnym jest osoba o specjalnych potrzebach, warto skorzystać z diety pudełkowej. W ofercie cateringu dietetycznego https://www.dietific.pl/warszawa/ znajdziemy diety bezglutenowe, bez laktozy czy też dla kobiet w ciąży, dla dzieci czy seniorów.

 

 

Komentarze

Komentarze