Chodakowska mówi o chorobie NOWOTWOROWEJ! „Wycięcie(…)guzka to pikuś. Działaj póki czas!”

Ewa Chodakowska jest jedną z najpopularniejszych polskich trenerek. W ostatnim wpisie na Facebooku zaapelowała do swoich czytelników i zamieściła obszerny wpis dotyczący chorób nowotworowych. Warto wspomnieć, że 4 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Polacy dość niechętnie podchodzą do tematu badań profilaktycznych. Statystyki są jednak co najmniej zatrważające. Co czwarta osoba w Polsce umiera z powodu choroby nowotworowej, co powoduje, że rak staje drugą najczęstsza przyczyna zgonów.

Lista najczęściej występujących nowotworów w Polsce:

– nowotwór płuc,
– nowotwór piersi,
– nowotwór jelita grubego,
– nowotwór gruczołu krokowego,
– nowotwór pęcherza moczowego,
– nowotwór macicy i jajnika,
– nowotwór żołądka.

Ewa Chodakowska zaznaczyła jak ważne są badania profilaktyczne. Podkreśliła również, że skuteczność terapii w dużym stopniu zależy od wczesnego wykrycia choroby.

Czy Ci się to podoba czy nie, jeżeli unikasz badań piersi, cytologii, prześwietleń płuc czy kolonoskopii.. nie oznacza, że temat sam jakoś ucichnie..

Często do lekarza po prostu boisz się pójść. „Jak pójdę do lekarza to na pewno mi coś znajdzie..”

Statystyki są mrożące.. aż 30% pacjentów zgłaszających się do onkologa ma już zmiany (przeżuty) w odległych narządach. Można temu zapobiec! Wystarczy regularnie się badać! Dlatego tak ważne są badania profilaktyczne i szybkie działanie, kiedy są pierwsze zmiany nowotworowe(…) Im dłużej zwlekasz tym gorzej! Wycięcie małej zmiany nowotworowej czy guzka to pikuś. Działaj póki czas!napisała Chodakowska.

Ewa Chodakowska zaapelowała również, by jej czytelniczki przestrzegały podstawowych zasad, dzięki którym zmniejszą ryzyko występowania chorób nowotworowych.

• Dbaj o prawidłową masę ciała.
• Nie pal papierosów, ważne jest też unikanie biernego palenia!
• Nie pij alkoholu – zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory.
• Ćwicz regularnie, unikaj spędzania czasu w pozycji siedzącej.
• Dbaj o zdrową dietę! Jedz codziennie warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe, unikaj nadmiaru soli, cukru, przetworzonego oraz czerwonego mięsa.
• Unikaj nadmiernej ekspozycji na promieniowanie społeczne i zrezygnuj z solarium.

Drogie czytelniczki i czytelnicy, my również zwracamy się do was z ogromną prośbą! Badajcie się. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Zobacz też: Gorące zdjęcie celebrytki! Półnaga Ewa Chodakowska pozuje do zdjęcia w śniegu!

Źródło: Facebook @Ewa Chodakowska

Zdjęcie: Instagram

Komentarze

Komentarze