Co działa na mężczyzn? Obcasy! Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą chodzenie na obcasach? Jak dobrze nosić szpilki?

Buty na obcasie, nieważne jak wysokim, są szczególnym atrybutem kobiecości. Dzięki nim nasz strój jest kompletny,a my jesteśmy bardziej pewne siebie. Chodzenie w szpilkach wpływa pozytywnie również na nasze zdrowie. Mianowicie pomaga w spalaniu kalorii, ale niestety przynosi ze sobą także wiele szkód. Jak chodzić w szpilkach, by wyglądać pięknie i być pełnym sił witalnych?

Chodzenie w szpilkach nie jest łatwą sztuką. Mimo to mnóstwo kobiet opanowało ją do perfekcji. Nie dziwi fakt, że niemal każda pani ma w swojej szafie przynajmniej jedną parę butów na wysokim obcasie. Niestety zbyt częste chodzenie w szpilkach nie jest korzystne dla zdrowia i źle wpływa przede wszystkim na stawy. Warto wiedzieć czy noszenie butów na obcasach bardziej nam pomaga czy szkodzi oraz posiadać informacje na temat tego jak poprawnie poruszać się w szpilkach.

Jak często można chodzić na obcasach?

Fizjoterapeuci podkreślają, że chodzenie w szpilkach nie jest zabronione, ale tylko wtedy, kiedy robimy to z rozsądkiem i rozwagą. W momencie kiedy szpilki stanowią nieodzowną część ubioru, z całą pewnością nam zaszkodzą, dlatego trzeba ograniczyć ich zakładanie do jedynie kilku razy w miesiącu. Bowiem nieustanne chodzenie na szpilkach może doprowadzić nawet do deformacji sylwetki. Poza tym wielkość obcasa nie powinna przekraczać pięciu centymetrów. Ponadto eksperci zalecają wymianę obuwia tak, by stopy nie przyzwyczajały się do konkretnej wysokości obcasa, a sylwetka kształtowała się równomiernie. Jednak jeśli nie będziemy przestrzegać tych reguł nasze zdrowie zostanie mocno nadszarpnięte.

Czytaj też: Chcesz, aby mężczyzna oszalał na Twoim punkcie! Oto niezawodny sposób

Zbyt częste chodzenie w szpilkach powoduje wiele problemów…

Zbyt długotrwałe lub nieustanne poruszanie się w szpilkach niesie za sobą wiele negatywnych skutków. Przede wszystkim należą do nich:

  • zmęczenie stóp,
  • uszkodzenia kolan,
  • osłabienie bioder,
  • nadwyrężenie kręgosłupa.

Natomiast w momencie, gdy będziemy „korzystać” z butów na wysokich obcasach wyłącznie w szczególnych sytuacjach oraz z rozwagą odkryjemy w swoim ciele i życiu także wiele pozytywnych przemian.

 Jakie są zatem zalety chodzenia na obcasach?

Pozytywów chodzenia w szpilkach należy szukać przede wszystkim w efektach wizualnych, które jesteśmy w stanie dzięki nim uzyskać. Bowiem kobieta nosząca szpilki wygląda szczuplej, ponieważ właśnie te buty dodają nogom kilku „dodatkowych”centymetrów. Szpilki potrzebują przyjmowania wyprostowanej postawy ciała niemal nieustannie. Ponadto aby wyglądać atrakcyjnie w butach na obcasach, należy wciągnąć brzuch, ściągnąć łopatki oraz wypchnąć klatkę piersiową do przodu. Dzięki tym zabiegom nasz brzuch i nogi pozostają spięte, a my tym samym spalamy podczas takiej aktywności mnóstwo kalorii (ponad sto w ciągu trzydziestu minut).

Szpilki
Pixabay

Poza tym buty na szpilce wymagają także chodzenia z niebywałą lekkością i gracją. Kobieta chodząc w butach na obcasach musi stawiać malutkie kroczki oraz ostrożniej stąpać, tym samym przeważnie kroczy po linii prostej. Takie działanie powoduje bujanie biodrami i pupą, co dodaje kobiecości i zwiększa atrakcyjność wizualną dlatego warto opanować technikę poruszania się na obcasach. Na czym ona polega?

Jak chodzić w szpilkach?

Bezpieczne oraz efektowne chodzenie w butach na obcasach to nie lada sztuka. Poniżej opisujemy instrukcję, dzięki której szpilki będą dla kobiet prawdziwymi przyjaciółmi, a nie zmorą. Co w takim razie trzeba zrobić?

  1. Stań w szpilkach i przyjmij odpowiednią postawę ciała. Ściągnij łopatki, napnij brzuch i opuść barki w dół.
  2. Przed wykonaniem pierwszego kroku, rozluźnij delikatnie biodra oraz kolana i swobodnie wykonaj ruch.
  3. Stopy stawiaj odważnie od pięt po palce. Bądź pewna siebie!  Nie rób jednak przeprostów w kolanach, ale też nie uginaj ich za mocno. Pamiętaj, że chód musi być naturalny.
  4. Staraj się również stawiać stopy w jak najprostszej linii, ale nie krzyżuj nóg, ponieważ będzie wyglądało to zbyt sztucznie.
  5. Kroki powinny być nieduże, mniej więcej długości wymachu ręki w trakcie poruszania się.
  6. Patrz śmiało przed siebie, zaś głowę trzymaj wysoko uniesioną. To doda ci pewności siebie, która jest konieczna do efektywnego chodzenia w szpilkach.
Szpilki
Pixabay

Zawsze pamiętajmy o tym, że trening czyni mistrza. Żeby coś się udało, trzeba włożyć w to choć odrobinę wysiłku. Nic nie dzieje się od razu dlatego nie zrażajmy się w momencie, gdy nie staniemy na szpilkach za pierwszym bądź drugim razem. Po regularnych ćwiczeniach i powtórzeniach z pewnością się uda. Wtedy to będziemy odważnie kroczyć przed siebie. Oby tylko z „głową”!

Źródło: Poradyfit.pl

Zdjęcia: Pixabay

 

 

Komentarze

Komentarze