Co jeść przed snem bez szkody dla sylwetki?

Czy można jeść przed snem i nie przytyć? Tak. Należy jednak pamiętać, by sięgać po określone produkty. Jakie?

Co jeść, żeby nie przytyć?

Doktor Mikhail Ginzburg, dyrektor Instytutu Dietetyki i Dietoterapii Samara Research,opowiedział w jednym ostatnich wywiadów o produktach, które można jeść w nocy bez szkody dla sylwetki. Zdaniem eksperta najlepiej jest zjeść kolację co najmniej dwie godziny przed snem. Ale nie oznacza to, że później nie możemy już nic jeść. Ginzburg uważa, że niektóre pokarmy można jeść nawet o późnej porze, ponieważ mają one działanie uspokajające.

Czytaj też: Złe wieści dla panów! Tłusta dieta może negatywnie wpływać na liczbę…

Najlepiej sięgnąć po owoce i warzywa…

Według Ginzburga są to marchewki, ogórki i jabłka: podczas jedzenia tych owoców i warzyw ludzie uspokajają się, ich lęk maleje, a poziom hormonu stresu kortyzolu spada. Mięso drobiowe oraz mięso z indyka także są korzystne, ponieważ zawierają tryptofan – aminokwas, który pomaga wytwarzać melatoninę, która reguluje sen. Ponadto można jeść jajka na twardo, jajecznicę i ryby, a także otręby bez wzmacniaczy smaku, ponieważ zawierają one magnez, który łagodzi ośrodkowy układ nerwowy.

Ekspert zaleca również jedzenie orzechów, a w szczególności migdałów. Migdały, podobnie jak kilka innych rodzajów orzechów, są źródłem hormonu regulującego sen – melatoniny. Uważa się, że rola magnezu w promowaniu snu wynika z jego zdolności do zmniejszania stanu zapalnego. Ponadto migdały mogą pomóc w obniżeniu poziomu kortyzolu – hormonu stresu, o którym wiadomo, że zakłóca sen.

Źródło: Daily Mail

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze