Co może powodować FAŁSZYWIE UJEMNY wynik testu ciążowego?

Wyniki testu ciążowego nie zawsze są wiarygodne. Istnieją jednak pewne czynniki, które mogą wpływać na nieprawidłowy wynik testu ciążowego. Jakie?

Błędne wyniki testów

Testy ciążowe mają to do siebie, że nie zawsze są wiarygodne. Wiele z nich daje fałszywie pozytywne wyniki, co może być denerwujące dla wielu kobiet. Ale to nie jedyna niefortunna rzecz, która może się zdarzyć, gdy kobieta wykonuje test ciążowy. Czasami takie testy mogą również pokazać wynik fałszywie ujemny. Oznacza to, że kobiety mogą otrzymać wynik sugerujący, że nie są w ciąży, mimo iż są.

Jakie są powody, dla których dana osoba może otrzymać fałszywie ujemny wynik testu ciążowego?

Test został wykonany za wcześnie niż powinien

Testy ciążowe są bardzo proste, ale jest wiele rzeczy, które należy o nich wiedzieć. Na przykład istnieje wiele różnych testów ciążowych. Jednak wiele z nich nie jest tak niezawodnych, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy wiedzieć, że nie powinno się ich używać zbyt wcześnie. Według lekarzy, kobieta w ciąży może uzyskać pozytywny wynik dopiero po sześciu dniach od poczęcia.

Czytaj też: Iwona Węgrowska W ŻAŁOBIE! Jej dziecko…

Niewłaściwe wykonanie testu

Jest wiele rzeczy, które kobieta powinna wiedzieć o testach ciążowych przed ich wykonaniem, aby zrobić to we właściwy sposób i we właściwym czasie. Istnieją pewne wskazówki, których należy przestrzegać podczas ich wykonywania, a wskazówki te można zwykle znaleźć na opakowaniu.

Jeśli na jakimkolwiek z etapów nie będziemy postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, jest bardzo prawdopodobne, że wynik, który zobaczymy w okienku, nie będzie dokładny. Ważne jest zatem, aby zawsze postępować zgodnie ze wskazówkami.

Mocz jest zbyt rozcieńczony

Jest wiele rzeczy, które mogą spowodować, że test ciążowy da błędny wynik, na przykład picie zbyt dużej ilości wody. Według ekspertów, zbyt duża ilość wody może spowodować, że kobieta otrzyma fałszywie ujemny wynik testu ciążowego, ponieważ może to spowodować rozcieńczenie jej moczu. Kobiety, które wypiły dużo wody, powinny poczekać i ponownie wykonać test w późniejszym czasie.

Źródło: Babygaga

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze