Co się stanie jeśli codziennie będziesz jeść kawałek mango ? Sprawdź koniecznie !

Mango nazywane jest „królem owoców”. To pyszny owoc, który potrafi zdziałać prawdziwe cuda w organizmie. Jedz na zdrowie.

Spłyca zmarszczki

Najnowsze badania wykazały, że osoby, które jadły co najmniej cztery razy w tygodniu ten owoc, cieszyły się lepsza cerą. Po dwóch miesiącach zmarszczki uległy spłyceniu aż o 23 procent, a cera stała się bardziej nawilżona. Wszystko za sprawą beta-karotenu i przeciwutleniaczy, które pomagają zachować młodszy wygląd skóry.

Obniża ryzyko zachorowania na nowotwory

Mango zawiera polifenole, które mają działanie przeciwnowotworowe. Te substancje chronią przed stresem oksydacyjnym. Ten jest powiązany z występowaniem nowotworów. Mango skutecznie zapobiega rakowi piersi.

Poprawia ostrość widzenia

Owoc zawiera luteinę i zreaksantynę. Poprawia wzrok i leczy przewlekłe choroby oczy. Mango zawiera dużo witaminy A. Pomaga w przypadku suchego oka i kurzej ślepoty.

Reguluje poziom cukru we krwi

Obniża poziom glukozy we krwi u osób otyłych. Mimo, że są to słodkie owoce to zalecane są dla cukrzyków. Mango ma tez niski poziom glikemiczny w porównaniu do arbuzów czy bananów, które nie są zalecane dla cukrzyków.

Poprawia włosy

Zawiera dużo witaminy C, która poprawia wzrost włosów, ich nawilżenie i strukturę. Wspomaga produkcję kolagenu, która dobroczynnie wpływa na włosy. Pestki mango są wykorzystywane do produkcji preparatów do włosów. Nawilżają i odżywiają.

Bez mdłości w ciąży

To zbawienny owoc dla kobiet w ciąży. Pomaga w walce z mdłościami. Pozytywnie wpływa na rozwój maluszka. Zapobiega anemii, która często zdarza się w ciąży.

źródło: jasnastrona.com

zdjęcie: pexels.com

 

Komentarze

Komentarze