Codzienne nawyki, które rujnują zdrowie

Cały czas się czymś martwisz? Nie badasz się u lekarza? A może samodzielnie próbujesz się zdiagnozować przez internet? Najwyższy czas pozbyć się złych nawyków!

Na stan naszego zdrowia ma wpływ wiele aspektów. Zdrowe odżywianie, ćwiczenia, wysypianie się – to podstawy dobrego samopoczucia. Ale oprócz nich istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować zdrowie.

Na początek postaraj się pozbyć pewnych nawyków, które wyrządzają wielką szkodę twojemu ciału.

Oto tylko niektóre z nich!

Za mało się śmiejesz

Życie bywa trudne, ale ważne jest, aby nie zapominać o odpowiedniej dawce humoru każdego dnia. Badania wykazały, że śmiech jest korzystny dla zdrowia serca. Utrzymuje również płuca i mięśnie w dobrej formie. Znany jest też z utrzymywania ogólnej dobrej odporności. Więc gdy następnym razem znajdziesz się w niezręcznej sytuacji, śmiej się.

Samodiagnozujesz się w internecie

Internet jest prawdziwą skarbnicą informacji, ale to nie znaczy, że musisz zwracać się do niego w każdej sprawie. A już na pewno nie powinnaś tego robić w kwestiach tak istotnych, jak twoje zdrowie! Zdaniem ekspertów, autodiagnoza jest niezwykle niebezpieczna. Jeżeli czujesz się źle lub coś ci doskwiera, koniecznie umów się na wizytę u lekarza.

Nie sprawdzasz zdrowia swoich oczu

Jeśli chodzi o twój wzrok, musisz sprawdzać go co roku. Tylko przeszkolony ekspert lub okulista będzie w stanie wykryć wczesne oznaki potencjalnych problemów z oczami. Nie chodząc na tego typu badania, możesz narazić swój wzrok na poważny szwank.

Siedzisz „przyklejona” do biurka

Jeśli masz pracę przy biurku, musisz podjąć świadome wysiłki, aby wstać i trochę się poruszać. Nauka mówi, że ludzie, którzy pracują za biurkiem, mają znacznie szerszą talię i są bardziej podatni na choroby serca, niż ci, którzy mają bardziej aktywną pracę.

Sprawdzanie telefonu przed snem

Sprawdzanie telefonu tuż przed snem może zakłócać naturalny rytm dobowy organizmu. To z kolei może zepsuć jakość naszego snu i doprowadzić do bezsenności.

Czytaj też: TE codzienne rzeczy szkodzą twojemu zdrowiu PSYCHICZNEMU!

Źródło: Indianexpress

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze