TE codzienne rzeczy szkodzą twojemu zdrowiu PSYCHICZNEMU!

Jeśli chodzi o nasze zdrowie psychiczne, istnieje wiele wyzwalaczy, które mogą sprawić, że poczujemy się przybici lub przytłoczeni…

Nie musisz mieć zdiagnozowanej depresji, aby cierpieć na zaburzenia psychiczne. Stres, wahania nastroju, silny niepokój, ataki paniki i wiele innych – to oznaki, że nie radzisz sobie ze swoim życiem tak, jak byś chciała. Dlatego tak ważna jest umiejętność rozpoznania katalizatorów, które mogą powodować wahania naszego samopoczucia.

Poniżej wymieniamy kilka z pozoru nieszkodliwych rzeczy, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie psychiczne.

Zła postawa

Według badania z 2017 r. opublikowanego w czasopiśmie „Journal of Behaviour Therapy and Experimental Therapy”, wyprostowanie się może zmniejszyć objawy depresji. Badanie powiązało również dobrą postawę z pozytywnym nastawieniem i zwiększoną energią. Więc przestań się garbić już dziś!

Nieład

Jeśli twoja przestrzeń życiowa jest zagracona, może to niekorzystnie wpłynąć na twoje zdrowie psychiczne. Według badań z 2011 r. opublikowanych w czasopiśmie „The Journal of Neuroscience”, bałagan może powodować długotrwały stres. A stres ten może prowadzić do niezdrowych zachowań, takich jak objadanie się, oglądanie telewizji lub nadmierne spanie.

Czytaj też: Nietypowe odkrycie! Stres sprawia, że mężczyźni WOLĄ…

psychicznemu
Unsplash

Bycie zbyt zajętą

W dzisiejszych czasach ludzie myślą, że bycie zajętym jest „fajne”. Ale bombardowanie siebie nadmierną ilością pracy może zaszkodzić naszemu zdrowiu psychicznemu. Nauka mówi, że może to doprowadzić do wypalenia zawodowego, niepokoju, a nawet depresji.

Tłumienie swoich myśli

Kiedy tłumisz swoje myśli, szczególnie te negatywne, wyrządzasz swojemu mózgowi wielką szkodę. Według naukowców, tłumienie myśli nie powoduje, że one magicznie znikają. Wręcz przeciwnie – wtedy nasz smutek, zranienie, stres i niepokój mogą się ujawnić w innych momentach…

Czytaj też: Jak przestać się stresować? Oto 7 prostych porad!

Źródło: Indianexpress.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze