Nietypowe odkrycie! Stres sprawia, że mężczyźni WOLĄ…

Z najnowszych badań wynika, że mężczyźni pod wpływem stresu postrzegają pulchne kobiety jako… bardziej atrakcyjne.

Kompleksy związane z wagą

Mimo iż wiele kobiet ma kompleksy na punkcie swojej wagi – uważają, że są za grube – wiele badań udowodniło już, że mężczyźni wcale nie lubią chudych, wręcz anorektycznych kobiet. Wręcz przeciwnie – większość z nich woli, gdy kobieta ma nieco ciałka. Co ciekawe, ostatnie badania pokazują, że…

Grubsza = bardziej atrakcyjna?

Wyniki tych ekspertyz stanowią uzupełnienie poprzednich badań, które wykazały, że w sytuacji kryzysu gospodarczego i ograniczonych zasobów, ludzie preferują nieco większych partnerów. Zwiększona masa ciała jest bowiem oznaką, że dana osoba ma lepszy dostęp do pożywienia i jest zdrowa.

Czytaj też: Przestań się stresować! Stres może UTRUDNIĆ…

wolą
Unsplash

Badanie

W badaniu wzięło udział 81 Brytyjczyków w wieku 18-42 lat. Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jak silny stres wpływa na preferencje seksualne mężczyzn, psycholog Viren Swami z University of Westminster w Londynie i jego kolega Martin Tovee z Newcastle University, poddali połowę mężczyzn stresującym zadaniom.

Następnie obie grupy panów poproszono o ocenienie atrakcyjności kobiet przedstawionych na zdjęciach. Część modelek, które im pokazywano była chuda, zaś część bardziej puszysta, a nawet otyła.

wolą
Unsplash

Wyniki pokazały, że…

Ekspertyzy wykazały, że mężczyźni, którzy byli poddawani stresowi, uznali pulchne kobiety, jako bardziej atrakcyjne od szczupłych. Przeciwne wyniki otrzymano, gdy zdjęcia pokazywano mężczyznom, którzy nie doświadczyli stresu.

„Te wyniki wskazują, że sytuacje stresowe w znaczny sposób wpływają na preferencje seksualne mężczyzn. Stres sprawia, że mężczyźni preferują partnerki o bardziej dojrzałej budowie ciała. Z kolei ci, którzy nie doświadczali stresu, za bardziej atrakcyjne uznawali kobiety, które są szczupłe” – powiedział autor badań.

Co sądzicie na temat tych badań? Też zauważyliście tu pewną zależność czy nie?

Czytaj też: Jak przestać się stresować? Oto 7 prostych porad!

Źródło: Livescience

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze