NIE CHCĄ wracać do pracy w restauracji! NIE UWIERZYSZ, dlaczego…

Właścicielka jednej z restauracji w Baltimore, nie mogła uwierzyć własnym uszom, kiedy kilkoro jej pracowników powiedziało jej, dlaczego nie chce wracać do niej do pracy. Okazuje się, że…

Odmrażanie gospodarki

W wielu krajach świata wdrożono już stopniowe odmrażanie gospodarki. Przykładowo w Polsce, od poniedziałku ruszyły restauracje, lokale fryzjerskie oraz gabinety kosmetyczne. Na niemałe kłopoty natrafiła właścicielka jednej z amerykańskich restauracji. Jej pracownicy nie chcą wrócić do niej do niej do pracy, ponieważ, jak sami przyznają, zarabiają więcej ze świadczeń socjalnych.

Była w szoku

Melony Wagner była w szoku, gdy usłyszała, dlaczego jej pracownicy nie chcą wrócić do niej do pracy. Część z nich stwierdziła, że po co ma wracać do ciężkiej pracy w restauracji, skoro dostaje więcej pieniędzy w ogóle nie pracując?

Restauracja Wagner póki co serwuje posiłki wydawane na wynos, a właścicielka do obsługi zamówień musiała zatrudnić uczniów szkół wyższych.

„Powodem są świadczenia socjalne, które bezrobotni otrzymali od państwa na czas epidemii” – donosi portal O2.

Czytaj też: FATALNE prognozy dla Polaków! Wraz z drugą falą koronawirusa NADEJDZIE…

restauracji
Pixabay

Wysokie świadczenia

Pod koniec marca prezydent Donald Trump podpisał ustawę o charakterze specjalnym (CARES Act), która ma na celu pobudzenie gospodarki amerykańskiej poprzez, między innymi, wsparcie osób indywidualnych, które straciły pracę w związku z epidemią koronawirusa. W ramach ustawy, wszystkie kwalifikujące się osoby, dostaną dodatkowe 600 dolarów tygodniowo, jeśli są na bezrobociu trwającym przez okres do czterech miesięcy.

Taki zasiłek to dla wielu osób więcej niż pensja, którą otrzymaliby pracując w restauracji. To dlatego część takich osób woli pozostać w domu i nie narażać się na zakażenie, niż chodzić do pracy, otrzymywać mniejszą pensję i prawdopodobnie mieć do czynienia z chorymi na COVID-19.

„Nie chcą wrócić, ponieważ dostaliby wtedy mniej pieniędzy, niż dostają teraz. Nie jestem nawet zła, ani nie jest mi z tego powodu przykro. Kto chciałby wracać, pracować po kilka godzin dziennie i dostawać za to mniejszą wypłatę, jeżeli więcej pieniędzy wpływa na konto za siedzenie w domu” – przyznała Melony Wagner w wywiadzie dla stacji FOX5.

Czytaj też: DRAMATYCZNE słowa Szumowskiego! „NIE MAM PEWNOŚCI czy…”

Źródło: O2

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze