Dlaczego PSY tak bardzo przywiązują się do kobiet w ciąży? Odpowiedź kryje się w…

Być może zauważyliście, że psy są niezwykle opiekuńcze wobec kobiet w ciąży. Niektóre tak bardzo strzegą swoich ciężarnych właścicielek, że wsuwają się między nie a ich partnerów, zabraniając komukolwiek zbliżania się do brzuszka. Czy jest na to jakieś logiczne wyjaśnienie?

W jaki sposób psy wyczuwają ciążę właścicielki?

Istnieje wiele sprzecznych opinii na temat tego, czy i w jaki sposób psy wyczuwają ciążę swoich właścicielek. Profesor M. Leanne Lilly z Ohio State University College of Veterinarian Medicine sugeruje, że chociaż zwierzęta te są w stanie dostrzec zmiany w zachowaniu i nastroju u swoich właścicielek, jest mało prawdopodobne, aby wyczuwały nienarodzone dziecko.

Ponadto, profesor M. Leanne Lilly zauważyła, że podczas gdy niektóre psy są łagodniejsze, jeśli chodzi o ich przywiązanie do kobiet w ciąży, inne są znacznie bardziej agresywne. Istnieje również możliwość, że niektóre psy mogą nie wykazywać żadnych oznak rozpoznawania ciąży.

Czytaj też: UWAŻAJ! Chrapanie podczas ciąży może sprawić, że TWOJE DZIECKO…

ciąży
Unsplash

Kobieta w ciąży ma…

Jednym z możliwych uzasadnień przywiązania psa do kobiety w ciąży jest jej zmieniony zapach. Psy mają niesamowity zmysł węchu, dzięki czemu potrafią wychwytywać zapachy prawie czterdzieści razy lepiej niż ludzie.

„Gdy kobieta zajdzie w ciążę, jej ciało zaczyna przechodzić zmiany chemiczne, które ​​psy są w stanie wychwycić. Nie ma jednak dowodów naukowych sugerujących, że łączą to z ciążami, a nawet że wiedzą, co to jest” – twierdzą badacze.

Według American Kennel Club, psy stają się bardziej przytulne lub przywiązane do swoich właścicielek tylko dlatego, że są ciekawe i zainteresowane wszystkimi nowymi zmianami, jakie zachodzą w ich ciele.

Czytaj też: SZOKUJĄCE zachowanie Joanny Moro! Mimo zaawansowanej ciąży WZIĘŁA…

ciąży
Unsplash

Źródło: Babygaga.com

Zdjęcia: Unsplash, Pexels

Komentarze

Komentarze