Córka Anny Dereszowskiej jest POWAŻNIE CHORA! Niestety to…

Córka Anny Dereszowskiej – Lena – ma poważne problemy ze zdrowiem, a konkretnie z tarczycą. W jednym z ostatnich wywiadów aktorka opowiedziała o kulisach choroby swojej córki.

Dowiedziały się przez przypadek

Anna Dereszowska wybrała się jakiś czas temu do endokrynologa, żeby przebadać swoją tarczycę. Podczas wizyty w gabinecie była z nią jej 12-letnia córka Lena. Kiedy pani doktor zobaczyła dziecko, zaproponowała, by je też przebadać. Właśnie tak wyszło na jaw, że dziewczynka ma poważne problemy z tarczycą.

Ma pomniejszoną tarczycę

Badanie wykazało, że dziewczynka ma pomniejszoną tarczycę.

„Jeden z lekarzy (…) poradził, żebym zrobiła profilaktycznie badania TSH. (…) kobiety chorujące na Hashimoto mogą mieć trudności z zajściem lub utrzymaniem ciąży. (…) Sygnałem alarmowym powinna być nadmierna senność, stany depresyjne, niechęć do podejmowania działań, do tego stopnia, że nie chce się rano wstać z łóżka. Człowiek czuje się ogólnie zmęczony i bez siły, choć nie ma powodów do zmęczenia. Wiele osób zauważa też przyrost wagi, mimo reżimu żywieniowego” – powiedziała aktorka, która od lat zmaga się z chorobą Hashimoto.

Czytaj też: CHOROBA niszczy Kayah? „Jest nieuleczalnie chora”

Czym jest Hashimoto?

Choroba Hashimoto to stan, w którym układ odpornościowy atakuje tarczycę – niewielki gruczoł u podstawy szyi. Tarczyca jest częścią układu hormonalnego, który wytwarza hormony, które koordynują wiele funkcji naszego organizmu. Zapalenie z powodu choroby Hashimoto, znanej również jako przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy, często prowadzi do niedoczynności tarczycy.

Choroba Hashimoto jest najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy. Wpływa przede wszystkim na kobiety w średnim wieku, ale może również występować u mężczyzn i kobiet w każdym wieku a nawet u dzieci.

Jak choroba przebiega u dzieci?

Choroba przebiega nieco inaczej u dzieci. Zazwyczaj wolno rosną, są drobne i mają problemy z nauką.

„Na szczęście Lenka uczy się dobrze i jest wysoka jak na swój wiek. Złapałyśmy jej chorobę we wczesnym stadium” – mówi Anna.

Codzienność Lenki

Dereszowska zdradziła, że Lena co trzy miesiące musi kontrolować poziom hormonów. Nastolatka jest też na diecie pozbawionej glutenu i laktozy.

Źródło: Pomponik

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze