CHOROBA niszczy Kayah? „Jest nieuleczalnie chora”

Fani Kayah mają powody do niepokoju. Okazuje się, że ich idolka jest nieuleczalnie chora. Co takiego doskwiera gwieździe?

Podejrzewano u niej białaczkę

Kayah ma na swoim koncie lata walki z różnymi chorobami. W przeszłości lekarze podejrzewali u niej białaczkę, która nie mogła być leczona poprzez przeszczep. W jednym z ostatnich wywiadów artystka wyznała, że wciąż walczy z pewną przypadłością. Na dodatek nieuleczalną, więc jest to niestety „walka z wiatrakami”.

Co jej dolega?

Coraz więcej osób na całym świecie ma problemy z tarczycą. Na naszym rodzimym gruncie, do choroby Hashimoto przyznało się już wiele gwiazd, m.in. Kinga Rusik, Maffashion i Karolina Szostak. Kolejną z nich jest właśnie Kayah.

chora
Instagram

Niestety, choroba…

W jednym z wywiadów gwiazda opowiedziała, jak na jej życie wpłynęła choroba Hashimoto. Kayah przyznaje, że przez swoją przypadłość często bywa tak, że nie ma na nic siły. Mimo to, gwiazda stara się prowadzić aktywny styl życia i codziennie biega.

„Przy Hashimoto nie chce się uprawiać sportów, niczego się nie chce. Niestety, tyje się także od „patrzenia na szklankę wody”. Tak zwalnia metabolizm. I dochodzi do dużych opuchnięć. Nauczyłam się to akceptować. Ale sport pomaga mi utrzymać sylwetkę w ryzach, jak i uwierzyć we własne siły” – wyznała artystka w rozmowie z Viva.pl.

chora
Instagram

Stany depresyjne

Niestety, na tym nie koniec, ponieważ jednym z objawów choroby Hashimoto są również stany depresyjne i ich także doświadczyła Kayah. Ponadto, wokalistce dokucza…

„Niestety, ma się skłonności do depresji, są zaburzenia snu. Muszę pilnować diety. Unikam glutenu, a to nie jest proste przy moim trybie życia. Jeżdżąc na koncerty, nocuję w hotelach, jadam w restauracjach. Często nie mam możliwości samodzielnie przygotować posiłku” – mówi.

chora
Instagram

CZYM JEST CHOROBA HASHIMOTO?

Choroba Hashimoto to stan, w którym układ odpornościowy atakuje tarczycę – niewielki gruczoł u podstawy szyi. Tarczyca jest częścią układu hormonalnego, który wytwarza hormony, które koordynują wiele funkcji naszego organizmu. Zapalenie z powodu choroby Hashimoto, znanej również jako przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy, często prowadzi do niedoczynności tarczycy.

Choroba Hashimoto jest najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy. Wpływa przede wszystkim na kobiety w średnim wieku, ale może również występować u mężczyzn i kobiet w każdym wieku a nawet u dzieci.

Czytaj też: CHOROBA Kożuchowskiej! Gwiazda wyznała, że cierpi na…

Źródło: Pacjenci.pl

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze