Ćwiczenia oddechowe – 4 korzyści dla zdrowia

Czy wiesz, że nawet 70% toksyn usuwane jest z naszego organizmu za pomocą oddechu? Jakie korzyści dla naszego zdrowia wynikają z ćwiczeń oddechowych? 

pixabay.com

Ćwiczenia oddechowe na stres i niepokój

Powolne i spokojne oddychanie sprawia, że dostarczamy naszemu organizmowi tlen, przez co stabilizuje się rytm serca, uspokaja się nasz umysł, znika natłok myśli i redukuje się napięcie w mięśniach. Dzieje się tak wskutek tego, że układ przywspółczulny przestaje stymulować produkcję kortyzolu i adrenaliny w naszym ciele. Prawdopodobnie jest to najprostszy ze znanych sposobów na szybkie wprowadzenie ciała i umysłu w stan relaksu.

Na oczyszczenie organizmu z toksyn

Za pomocą ćwiczeń oddechowych usuwa się z naszego organizmu około 70% toksyn. Dzieje się tak, ponieważ dwutlenek węgla to produkt uboczny procesów metabolicznych i usuwany jest on z ciała wraz z wydychanym powietrzem. Oddychając głęboko i świadomie jesteśmy w stanie usunąć z organizmu ogromną ilość toksyn.

Na prawidłową postawę

Podczas świadomego oddychania wypełniamy płuca tlenem, a to zmusza organizm do ułożenia się w bardziej harmonijnej pozycji. Ćwiczenia oddechowe pomagają poprawić postawę ciała, szczególnie linię na wysokości karku. Ważna jednak jest tu systematyczność.

Na prawidłowy proces trawienia

Świadome, głębokie oddychanie wspomaga procesy trawienia. Ćwiczenia oddechowe sprawiają, że wszystkie narządy są dobrze ukrwione. Sprzyja to prawidłowemu funkcjonowaniu żołądka i jelit. Dodatkowo podczas regularnych ćwiczeń oddechowych, spalamy tłuszcz tak samo jak podczas treningu cardio.

Zobacz również: Chcesz schudnąć? Zacznij spacerować!

 

Źródło: krokdozdrowia.com

Komentarze

Komentarze