Jak często powinnaś wymienić swój biustonosz?? Przeczytaj koniecznie!

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jaka jest długość życia Twojej bielizny?

Cóż, według ekspertów jest o wiele krótsza niż myślisz. Czy zdarzyło Ci się znaleźć dziurę w skarpetkach, ale i tak je założyć? Albo poczuć, że Twój stanik staje się nieco większy, ale po prostu ignorujesz dopasowanie? Są pewne rzeczy, o których po prostu nie myślimy, że powinniśmy je zastąpić, chyba że zmienimy rozmiar. Biustonosz jest na całe życie, prawda? Cóż, wcale nie! Według ekspertów, powinniśmy wymieniać nasze biustonosze co 6-8 miesięcy. „Pralki powodują, że wkładki w stanikach tracą swój kształt, a te z nas, które często noszą ten sam stanik, muszą wiedzieć, że elastyczna gumka nie przetrwa dłużej niż pół roku, zanim zacznie się rozluźniać i nie będzie podtrzymywać biustu, powiedział jeden z ekspertów.” Biustonosze wytrzymują dłużej, jeśli pierzesz je w zimnej wodzie, co pomaga im odzyskać elastyczność.”

Ale zanim wyrzucisz swój ulubiony biustonosz po sześciu miesiącach, nasi eksperci twierdzą, że ważne jest, abyś często sprawdzała stan swojego biustonosza, aby upewnić się, że nadal pasuje on prawidłowo i oferuje dobre podtrzymanie biustu. W końcu możesz nie nosić tego samego biustonosza każdego dnia!

Możesz również zapobiec utracie kształtu biustonoszy piorąc je w siatkowych torebkach z bielizną. Powinnaś zawsze układać je płasko do wyschnięcia, ponieważ powieszenie spowoduje ich rozciągnięcie.

DB
Źródło: goodhousekeeping.co.uk
Foto: pinterest

Komentarze

Komentarze