Czy dawać KSIĘDZU W KOPERTĘ? Ta prośba PARAFII oburzyła niektórych wiernych!

Jakiś czas temu Parafia Niewodnicy Kościelnej na Podlasiu zasugerowała parafianom, ile powinni dawać „w kopertę”. Na stronie internetowej pojawiła się informacja, która oburzyła niektórych wiernych.

Tradycyjnie, prosimy wiernych przy kolędzie o złożenie ofiary na potrzeby parafii. Jak w latach ubiegłych ksiądz proboszcz nie wyznacza wysokości składki, liczy na zrozumienie konieczności wydatków, a także o gospodarnym ich spożytkowaniem. W roku 2019 chcemy wykonać większy parking dla wiernych przyjeżdżających do kościoła. Chcemy wykonać to w ciągu jednego roku. To drogi i ambitny plan. Ks. proboszcz pokornie prosi o zwiększenie ofiary, o 50 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł – powyższe ogłoszenie zostało opublikowane również w mediach. Jako pierwsi, zamieścili je dziennikarze Faktu.

Dziennikarze czasopisma „Rzeczpospolita” przeprowadzili ankietę, której wyniki zaskoczyły niektórych czytelników. Czy to najwyższa pora, aby skończyć z „dawaniem w kopertę”?

„Jak wynika z sondażu SW Research, który przeprowadziła „Rzeczpospolita”, aż 64 procent Polaków uważa, że czas skończyć z datkami podczas takich wizyt. 17 procent ankietowanych uważa, że ksiądz po kolędzie powinien dostać pieniądze”- możemy przeczytać na stronie planeta.fm.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Zobacz też: Zapisujesz na drzwiach litery K+M+B? To ogromny błąd! Sprawdź dlaczego!

Źródło: planeta.fm, Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze