Dziecko i Figura

Główna

Zapisujesz na drzwiach litery K+M+B? To ogromny błąd! Sprawdź dlaczego!

K + M + B, wiara, chrześcijaństwo

Jeśli myślisz, że K+M+B, które piszemy na drzwiach naszych domów oznacza imiona Trzech Króli, to jesteś w błędzie. Sprawdź jak powinien wyglądać prawidłowy zapis.

Poprawny zapis na drzwiach wejściowych do Twojego domu powinien wyglądać następująco: C +M + B 2019 (lub inny rok). Litery oznaczają skrót zdania „Christus Mansionem Benedicat”- Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)” (niektórzy tłumaczą to: „Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu”).

W związku z powyższym trzeba również dodać, że dwukrotne pojawiające się „+”, to nie plusy, a krzyże – znaki, oznaczające błogosławieństwo.

„K M B wzięło się stąd, że ludzie zaczęli łacińskie „C” zastępować polskim „K”. W średniowieczu, kiedy pojawiła się legenda o trzech królach, która w kolejnych wiekach zyskała sporą popularność ludzie zaczęli coraz bardziej utożsamiać owe „K M B” z inicjałami imion trzech mędrców. Księga liturgiczna „Obrzędy błogosławieństw” tom II, str. 244 – podaje, że można stosować zapis: C M B, albo: J M J – czyli inicjały Jezusa Maryi Józefa – świętej rodziny. Nie ma zaś czegoś takiego jak K M B!”- możemy przeczytać na stronie deon.pl, poświęconej tematyce religijnej.

Zobacz też: Czujesz się przygnębiony i masz stany lękowe? Zobacz, gdzie UDAĆ SIĘ PO POMOC!

Źródło: deon.pl

Źródło zdjęcia: własna grafika

  
Wyżej