Czy kobiety w ciąży są bardziej narażone na koronawirusa?

Według raportu „The Guardian”, nie ma obecnie danych dotyczących większej podatności kobiet w ciąży na zachorowanie na COVID-19.

Przed kilkoma dniami, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że ​​epidemia koronawirusa stała się „pandemią”. Według raportu „The Guardian”, wbrew obawom wielu pań, kobiety w ciąży nie są bardziej narażone na objawy COVID-19. Odkryto również, że nie ma badań ani dowodów na to, że dziecko może zarazić się wirusem od matki.

Czytaj też: DRAMAT u Shannen Doherty! Walczy z rakiem i koronawirusem…

koronawirusa
Unsplash

Z raportu opracowanego przez położników i ginekologów z Royal College, Royal College of Midwives i Royal College of Pediatrics and Child Health, wynika, że…

„Ponieważ jest to bardzo nowy wirus, dopiero zaczynamy go poznawać. Dlatego wskazówki będą podlegać regularnym przeglądom w miarę pojawiania się nowych dowodów. W nadchodzących tygodniach i miesiącach, wiele kobiet w ciąży prawdopodobnie będzie miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Chociaż dane są obecnie ograniczone, pocieszające jest to, że nie ma dowodów na to, że wirus ten może przenosić się na dziecko w czasie ciąży” – powiedział Edward Morris, prezes Royal College.

Czytaj też: SZOKUJĄCE słowa Janusza Korwin-Mikkego o koronawirusie! „Dzięki niemu…”

koronawirusa
Unsplash

Warto również zauważyć, że odradza się oddzielanie dzieci od matek, nawet jeśli te będą miały wynik pozytywny.

„Wpływ tej separacji, nawet jeśli jest to środek ostrożności, może być znaczący zarówno dla dziecka, jak i matki. Istnieją również ograniczone dowody dotyczące przenoszenia koronawirusa przez mleko matki. Na podstawie tego, co wiemy teraz, uważamy, że korzyści płynące z karmienia piersią przewyższają wszelkie potencjalne ryzyko” – powiedział prof Russell Viner, prezes Royal College of Pediatrics and Child Health.

Czytaj też: Martyna Wojciechowska o koronawirusie: „Większym zagrożeniem są…”

Źródło: Indianexpress

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze