Dziecko i Figura

Główna

CZY POŁKNIĘTA GUMA DO ŻUCIA MOŻE CI ZASZKODZIĆ? Znamy odpowiedź na to pytanie

„Połknięta guma do żucia tkwi w naszym organizmie kilka lat” – ile razy słyszałeś tę teorię, przekazywaną przez swoich dziadków i rodziców. Czy mieli rację? Czy w rzeczywistości zwykła guma do żucia może doprowadzić do problemów zdrowotnych? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź.

Za chwilkę obalimy odwieczny mit o połkniętej gumie pozostającej w twoim ciele przez kilka lat. Zobacz, co sądzą o tej teorii specjaliści.

„Jest to tak samo prawdziwe z naukowego punktu widzenia, jak połykanie nasion arbuza. Zjedzenie nasion arbuza nie sprawi, że wyhodujesz go w żołądku” – mówi Caleb Backe, ekspert do spraw zdrowia i odnowy biologicznej Maple Holistics.

Chociaż nie jest prawdą, że guma do żucia pozostanie w ciele przez siedem lat, faktem jest, że jej syntetyczna część nie jest trawiona. Ale nie musisz się obawiać! Guma rzadko pozostaje w organizmie dłużej niż tydzień, jest wydalana ze stolcem, tak jak inne pożywienie. 

Łatwo dostrzec, że guma do żucia opuszcza nasz organizm w praktycznie niezmienionej formie! Z pewnością zastanawiacie się dlaczego? – Żołądek ludzki nie jest w stanie strawić jednego z głównych składników tego typu produktu – poliizobutylenu

Źródło: RD, ofemin.pl

Zobacz też: JAK NAJCZĘŚCIEJ JEDZ TO WARZYWO! Dzięki temu, unikniesz raka i obniżysz ciśnienie

  
Wyżej