Czy twoje dziecko jest GOTOWE na POWRÓT do SZKOŁY? Zobacz, co zapakować dziecku na DRUGIE ŚNIADANIE

Otyłość wśród dorosłych, ale także wśród dzieci przybrała już charakter globalny. Powrót do szkoły to z pewnością nie tylko czas na naukę, ale także na nawyki żywieniowe.

Nadmierna masa ciała w wieku dziecięcym, zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób układu krążenia oraz schorzeń sercowo naczyniowych.  Żeby temu zapobiec warto przygotowywać przemyślane drugie śniadanie dla dziecka do szkoły.

 

Drugie śniadanie powinno zawierać spośród 5 grup żywieniowych następujące kategorie: warzywa, owoce, produkty zbożowe, nabiał o obniżonej zawartości tłuszczu, mięso, ryby, jaja, orzechy.

 

Pamiętajmy, aby drugie śniadanie było w pełni pożywne i dodało dziecku energii, maluch nie powinien nigdy wychodzić z domu, bez pierwszego śniadania. Jest to podstawa dla dobrze rozpoczętego dnia oraz koncentracji i utrzymaniu prawidłowej formy fizycznej.

 

ZOBACZ TEŻ:Wybierasz się na ZAKUPY? Katarzyna BOSACKA radzi: Jak NIE marnować PIECZYWA?

 

Ponadto zapewnij dziecku dostęp do wody niegazowanej przez cały dzień, natomiast ogranicz słodkie napoje. Edukuj również dziecko na temat niezdrowych rzeczy, jakie znajdują się w szkolnych sklepikach. Chodzi głównie o chipsy oraz słodycze. Zachęcaj dziecko do aktywności i dodatkowych zajęć związanych z WF.

Komentarze

Komentarze