Czy WEGANIZM może być NIEBEZPIECZNY? Katolicki portal STRASZY, że jest to IDEOLOGIA, która…

Polacy dopiero niedawno oswoili się z wegetarianizm, a tymczasem pojawia się nowy trend – weganizm.

Ten sposób żywienia wyklucza wszelkie odzwierzęce produkty, więc weganizm odrzuca nawet mleko, sery czy miód. Ile w Polsce jest wegetarian czy wegan? Tego nikt nie wie. Skoro jednak wegańskie i wegetariańskie knajpki i restauracji wyrastają jak grzyby po deszczu, to znaczy, że taki sposób żywienia zyskuje na popularności.

Większość z nas sądzi, że chodzi tu głównie o dietę, jednak katolicki portal Polonia Chirtiana (pch24.pl) wysłał do tysięcy swoich subskrybentów newsletter. W mailingu naczelny serwisu – Krystian Kratiuk – straszy weganizmem i prosi o wsparcie finansowe dla nowej produkcji filmowej. Chodzi o film, w którym pch24.pl ostrzega przed weganizmem.

Krystian Kratiuk opowiada też o spotkaniu ze znajomymi weganami:

 

„Wie Pan, co mi uświadomiono?

Że weganizm nie jest dietą, a ideologią, która pod płaszczykiem ochrony zwierząt wykorzystuje empatię ludzi dobrej woli i ich dobre serca do realizacji swoich niezwykle groźnych postulatów. Że jest to jedynie wstęp do radykalnych zmian społecznych, ekonomicznych i kulturowych.”

Czytaj także: UWAŻAJ na WEGETARIAŃSKĄ czekoladę z BIEDRONKI! Jak się okazuje, ta CZEKOLADA to tylko…

 

Dalej naczelny mówi:

 

„Rozpostarto przede mną apokaliptyczną wizję końca planety, do którego to sam się rzekomo przyczyniłem… jedząc mięso. Usłyszałem, że jedyną nadzieją jest zmiana świadomości wszystkich ludzi w kierunku tak zwanego zrównoważonego rozwoju. Co więcej, ruchy ekologiczne dążą też do odebrania ludziom naszych praw oraz domagają się „wyjścia z ciemnogrodu”, jakim jest ich zdaniem wiara katolicka.”

 

Ostatnio coraz częściej docierają do nas informacje  na temat znacznych kosztów ekologicznych produkcji zwierząt. Równie często podnoszona jest kwestia zrównoważonego rozwoju i zaprzestani rabunkowej gospodarki. Dziwi zatem niewiedza czy też ignorancja Krystiana Kratiuk w tym temacie. Co więcej, z dalszej części maila nie dowiadujemy się wcale, na czym owo zagrożenie ze strony weganizmu ma polegać.

Zachęcani jednak jesteśmy do wsparcia finansowego filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden?” Piotr Relich. Zwiastun tej produkcji publikujemy poniżej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=x7vMMo2BwOk&feature=youtu.be

 

 

Komentarze

Komentarze