Dziecko i Figura

Główna

Czym wyleczyć grzybicę OKOLIC INTYMNYCH! Odpowiada ZNANY GINEKOLOG!

zapalenie pęcherza, infekcja dróg moczowych, domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Grzybica pochwy, inaczej zwana kandydozą lub drożdżycą jest najczęściej występującą infekcją intymną u pań. Objawia się nieprzyjemnym zapachem, świądem, pieczeniem oraz upławami. Jak ją leczyć? Na pytania odpowiada znana ginekolog, Lauren Streicher.

W internecie można znaleźć wiele „domowych sposobów” na wyleczenie grzybicy pochwy, jednym z nich jest ocet jabłkowy! Co o takim leczeniu sądzi specjalista, ginekolog?

Nie ma do tego żadnych medycznych wskazań. Co więcej ocet jabłkowy ma kwaśny odczyn, więc dodatkowo podrażni pochwę i zabije resztki „dobrych” bakterii – wyjaśnia Lauren Streicher, profesor kliniczna położnictwa i ginekologii z Northwestern Universityw Stanach Zjednoczonych.

W takim razie, czym leczyć występującą grzybicę?

Po pierwsze udaj się do ginekologa, który zdiagnozuje, jak duży jest problem. Zaleci specjalne leczenie np.: w postaci czopków dopochwowych albo doustnych tabletek. Infekcja powinna minąć do dwóch tygodni. Podczas leczenia zaleca się stosowanie chłodnych kąpieli. Zimna woda pomoże w złagodzeniu swędzenia i pieczenia – radzi lekarz Lauren Streicher.

Zobacz też: Od kilku lat bezskutecznie WALCZYSZ Z TRĄDZIKIEM? Ten tani kosmetyk to prawdziwy HIT!

Źródło: womenshealth.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

  
Wyżej