Dbasz o linię, ale masz ochotę NA PIWO? Zobacz, które Z PIW SĄ SZCZEGÓLNIE KALORYCZNE!

Nawet tym, którzy dbają o swoją sylwetkę i zdrowo się odżywiają zdarza się wypić piwo. Jeśli również masz na nie ochotę, lepiej sprawdź które rodzaje piwa są szczególnie kaloryczne. W dzisiejszym artykule opowiemy wam nieco więcej na temat ich kaloryczności oraz składu.

Piwo to napój alkoholowy, otrzymywany przez fermentację ze słodu jęczmiennego, chmielu, drożdży i wody. Jego produkcja składa się z wielu etapów, takich jak: produkcja słodu i brzeczki, fermentacja, dojrzewanie, filtracja oraz rozlew piwa.

Dawka kalorii zawarta w 100 ml typowego alkoholowego złotego trunku to średnio 37-45 kcal. Dla piw mocnych oraz ciemnych typu stout jest wyższa i wynosi nawet 45-55 kcal/100 ml. Natomiast kalorie dostarczane wraz z piwem bezalkoholowym to średnio 37 kcal/100 ml. Łatwo zauważyć, że różnica jest niewielka, ale nie o same kalorie tutaj chodzi, tylko bardziej o to, co jest ich źródłem. W piwie tradycyjnym znajdują się węglowodany i alkohol, podczas gdy w jego bezalkoholowym odpowiedniku praktycznie same węglowodany – tłumaczy dr Marek Szołtysik, dietetyk z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Jeśli lubisz smak piwa, a nie jego „właściwości wyskokowe” postaw na piwo bezalkoholowe. Dlaczego? Okazuje się, że piwo bezalkoholowe ma w swoim składzie wapń, żelazo czy witaminy z grupy B. Niska zawartość alkoholu występująca w nim nie przyczyni się do odwodnienia organizmu i zaburzenia procesu regeneracji.

Źródło: Men’s Health

Zdjęcie: Pexels

Zobacz też: Miłosne igraszki zakończyły się TRAGEDIĄ! 22-LATKA NIE ŻYJE

 

Komentarze

Komentarze