Dziecko i Figura

Ciąża

DEKALOG dla PRZYSZŁEGO OJCA według Mai BOHOSIEWICZ! Koniecznie PRZECZYTAJ swojemu PARTNEROWI! :)

Maja Bohosiewicz jest bardzo aktywna na instagramie i bardzo chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat rodzicielstwa i wychowania.

 

Dziś postanowiła dać przyszłym tatusiom kilka dobry rad. Według aktorki:

 

„…dobry ojciec po porodzie, jest jak dobry kelner. Jest zawsze pod ręką, gotowy do pomocy, ale jet przeźroczysty.”*

 

Maja Bohosiewicz napisała też dla panów „dekalog przyszłego ojca„:

 

„1. Zanin w szpitalu się znajdziemy, zobacz co do torby dziecka włożyłam, abyś nie musiał szukać w kieszeniach kurtki SMOCZKA o który prosi Cię położna kiedy jam jest jeszcze na sali. 
2. Zrozum, że spódnica i sukienka to dwie różne rzeczy, tak jak body i pajacyk. Body to to z 3guzikami między nogami, pajacyk z guzikami od szyji aż po stopę. 
3. Jeżeli rozkazuję przyodziać dziedzicowi pajacyk na body, to nie mam na myśli odwrotnej kolejności. Najpierw body, potem pajacyk jego mać.
4. Zanim wrócę do domu nagotuj wielki gar rosołu, kup zgrzewkę wody i poproś swoją mamę o kilka gotowych potraw do zamrożenia, łatwych do odgrzania. Nie, nie dla Ciebie. DLA MNIE. 
5. Zadzwoń do kolegów i przeproś, ale Twoje pępkowe odbędzie się kiedy będę czuła się dobrze, a nie w dzień narodzin kiedy potrzebuje żebyś był obok. 
6. Nie, nie czuje się dobrze kilka h po akcji porodowej, nie dyskutuj. 
7. Weź przynajmniej 5dni urlopu na czas mojego wyjścia ze szpitala. Nie zostawiaj mnie samej w domu na dłużej niż 2h. 
8. Tak, będę płakać, niekoniecznie będę mieć racjonalny powód. Potrzebuje wtedy przytulenia, zrozumienia, węglowodanów. 
9. Tak, brzuch po porodzie wygląda przez miesiąc jak w 6miesiącu ciąży, nie próbuj tego zauważyć czy skomentować. 
10. Na śląsku tradycja, brylant za dziedzica. Do szpitala jedzie się z pierścionkiem. Ewentualnie można wymienić na wymarzoną torebkę, buty czy inny zbytek. Odkurzacz bezprzewodowy to nie zbytek to KONIECZNOŚĆ.”*

 

Kobiety które już są matkami, zapewne w wielu punktach zgodzą się z Bohosiewicz. A te, które dopiero mają rodzić, powinny dać ten dekalog do przeczytania swoim partnerom 🙂

 

 

*pisownia oryginalna

fot. instagram.com/majabohosiewicz/

 

View this post on Instagram

Dzisiaj, dziecko powiła kolejna moja bliska kobita @dorotaszlendak I dzięki niej wróciły do mnie wszystkie wspomnienia co też nakłoniło mnie do napisania dekalogu dla przyszłego ojca. Tak z perspektywy czasu widzę jak mógłby nie przeszkadzać. Bo dobry ojciec po porodzie, jest jak dobry kelner. Jest zawsze pod ręką, gotowy do pomocy, ale jet przeźroczysty. Oczywiście całość z przymrużeniem oka, choć jakbym miała podejść do tematu po raz trzeci to kazałabym Staremu to podpisać. 1. Zanin w szpitalu się znajdziemy, zobacz co do torby dziecka włożyłam, abyś nie musiał szukać w kieszeniach kurtki SMOCZKA o który prosi Cię położna kiedy jam jest jeszcze na sali. 2. Zrozum, że spódnica i sukienka to dwie różne rzeczy, tak jak body i pajacyk. Body to to z 3guzikami między nogami, pajacyk z guzikami od szyji aż po stopę. 3. Jeżeli rozkazuję przyodziać dziedzicowi pajacyk na body, to nie mam na myśli odwrotnej kolejności. Najpierw body, potem pajacyk jego mać. 4. Zanim wrócę do domu nagotuj wielki gar rosołu, kup zgrzewkę wody i poproś swoją mamę o kilka gotowych potraw do zamrożenia, łatwych do odgrzania. Nie, nie dla Ciebie. DLA MNIE. 5. Zadzwoń do kolegów i przeproś, ale Twoje pępkowe odbędzie się kiedy będę czuła się dobrze, a nie w dzień narodzin kiedy potrzebuje żebyś był obok. 6. Nie, nie czuje się dobrze kilka h po akcji porodowej, nie dyskutuj. 7. Weź przynajmniej 5dni urlopu na czas mojego wyjścia ze szpitala. Nie zostawiaj mnie samej w domu na dłużej niż 2h. 8. Tak, będę płakać, niekoniecznie będę mieć racjonalny powód. Potrzebuje wtedy przytulenia, zrozumienia, węglowodanów. 9. Tak, brzuch po porodzie wygląda przez miesiąc jak w 6miesiącu ciąży, nie próbuj tego zauważyć czy skomentować. 10. Na śląsku tradycja, brylant za dziedzica. Do szpitala jedzie się z pierścionkiem. Ewentualnie można wymienić na wymarzoną torebkę, buty czy inny zbytek. Odkurzacz bezprzewodowy to nie zbytek to KONIECZNOŚĆ.

A post shared by Maja Bohosiewicz (@majabohosiewicz) on

  
Wyżej