Dziecko i Figura

DZIECKO

Demonstracja uczniów pod Ministerstwem Edukacji Narodowej! „Walczymy o to wszyscy, żeby nauczyciele mieli godną płacę”

Demonstracja uczniów pod budynkiem Ministerstwem Edukacji Narodowej odbyła się dziś w godzinach porannych. Około 300 osób solidaryzowało się ze strajkującymi nauczycielami.

Na transparentach, z którymi przyszli demonstrujący można było przeczytać następujące treści: „Solidarni z belframi”, „Chcemy edukacji o klimacie”, „Politycy do tablicy”, „Krowa +, Nauczyciel – „, „Murem za nauczycielami”.

Zgromadzeni studenci, a także młodsi uczniowie chcieli swoim zachowaniem pokazać jedność ze strajkującymi.

Zobacz też: STRAJK NAUCZYCIELI 2019: „zarobki nauczycieli są równe zarobkom kucharek czy sprzątaczek”

My popieramy nauczycieli, popieramy ich strajk, bo zgadzamy się z ich postulatami – chcemy, żeby zostały dopełnione, bo nauczyciele są jednymi z najważniejszych ludzi, tuż po rodzicach, po mojej rodzinie – powiedziała w rozmowie z dziennikarzem jedna z uczestniczek demonstracji.

W opinii studentów i uczniów ta demonstracja była potrzebna. Uczniowie nie ukrywają, że stoją murem za swoimi wychowawcami i pedagogami. Uważają również, że ich dotychczasowe zarobki były na niskim poziomie, nieadekwatnym do wykształcenia.

Walczymy o to wszyscy, żeby nauczyciele mieli godną płacę, bo jednak chodzili na studia, a mają mniejsze zarobki niż przeciętny pracownik.

Co sądzicie o demonstracji młodych osób pod budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej? Czy zgadzacie się z ich opiniami? A może macie zupełnie inne zdanie w tym temacie.

Napiszcie w komentarzach!

Źródło: Onet, Fakt

Zobacz też: Menu WOLNOŚCI – Dołącz do NIEZWYKŁEJ akcji Katarzyny BOSACKIEJ!

  
Wyżej