Menu WOLNOŚCI – Dołącz do NIEZWYKŁEJ akcji Katarzyny BOSACKIEJ!

W Polsce uroczystości patriotyczne i rocznice świętujemy raczej na smutno. Zmienić ma to akcja Menu Wolności, której pomysłodawczynią jest Katarzyna Bosacka.

Menu Wolności to inicjatywa Katarzyny Bosackiej, prowadzącej program Wiem, co jem. Akcja ma upamiętnić rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku:

 

„To data wiążąca się ze stołem – Okrągłym Stołem więc Katarzyna wpadła na pomysł, żeby Polacy tego dnia zasiedli do jednego, wspólnego rozstawionego w całej Polsce stołu – ponad podziałami. ” – informuje Aneta Kołaszewska z Menu Wolności.

 

Katarzyna Bosacka jako żona ambasadora mieszkała w Kanadzie i USA, gdzie wiele świąt obchodzonych jest rodzinnie i na luzie – wystarczy przygotować piknik na kocu.

Czytaj także: Uwaga na wegetariańską czekoladę z Biedronki. Jak się okazuje to tylko…

 

To dlatego akcja Menu Wolności ma polegać na tym, by 4 czerwca spotkać się przy wspólnym stole i przygotować dania polskie.

 

„W akcji namawiamy wszystkich – restauratorów, kierowników stołówek, urzędy gmin, zwyczajnych ludzi aby tego dnia przygotowali do jedzenia coś wyjątkowego, coś polskiego, czyli Menu Wolności. 

Są osoby, które informują nas o tym, że zorganizują spotkanie w swoim miejscu pracy, są osoby które chcą zasiąść przy stole na podwórku z sąsiadami a są osoby które w Londynie po prostu zapraszają znajomych Polaków na wódkę i tatara.” – opowiada Aneta Kołaszewska

 

Podczas obrad Okrągłego Stołu podano następujące dania: galaretka drobiowa, pomidorowa z ryżem, eskalop wieprzowy z ziemniakami i pączki na deser.

A co zjeść w 2019 roku? Proponujemy chłodnik z botwinki lub zupę –  krem z pietruszki. Na drugie mogą być ulubione pierogi lub mielony z mizerią, a na deser ciasto drożdżowe z truskawkami.

 

Katarzyna Bosacka liczy na to, że akcja Menu Wolności na stałe zagości w kalendarzach Polaków. My też mamy taką nadzieję, bo inicjatywa bardzo nam się podoba.

Więcej o akcji na stronie menuwolnosci.pl

 

fot. menuwolnosci.pl, instagram.com/katarzynabosacka/

Komentarze

Komentarze