Dieta BEZ LUSTER! Co to takiego i czy to działa?

Czy ty też nie możesz się powstrzymać przed regularnym spoglądaniem w lustro? Być może najwyższy czas, żeby w końcu przestać nieustannie sprawdzać swój wygląd?

Amerykańskie blogerki twierdzą, że miesięczny „odwyk” od patrzenia w lustro, pozwala uwolnić się od męczącego nawyku częstego sprawdzania swojego wyglądu.

Skąd wziął się ten trend?

Trend ten zapoczątkowała pisarka z Nowego Jorku, Autumn Whitefield-Madrano, która jakiś czas temu zdecydowała się przejść na dietę „bez luster”. Co ją do tego skłoniło? Autumn twierdziła, że próżność i potrzeba kontroli wyglądu, doprowadziła ją do prawdziwej obsesji na punkcie swojego ciała.

Czytaj też: Naukowcy ostrzegają! ZŁA DIETA przed ciążą MOŻE…

luster
Unsplash

Korzyści pojawiły się szybciej niż się tego spodziewała!

Autumn nie spodziewała się, że coś z pozoru tak prostego, może przynieść aż takie efekty! Bez nadmiernego patrzenia w lustro, kobieta wytrzymała cały miesiąc, po którym zaczęła się czuć coraz bardziej „spokojna i zrelaksowana”. W trakcie tego miesiąca, pisarka unikała wszelkich luster, zaglądając do nich tylko w razie absolutnej potrzeby.

W ślad Autumn poszły inne kobiety ze Stanów Zjednoczonych, które zgodnie twierdzą, dieta „bez lustra” była im potrzebna.

Co sądzicie o tym trendzie? Czy rzeczywiście spędzamy zbyt dużo czasu martwiąc się swoim wyglądem?

Czytaj też: Dieta śródziemnomorska – na czym polega i dlaczego warto ją stosować?

Źródlo: Womanitely

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze