Dlaczego cały czas oglądasz telewizję ŹLE?!

Zbliżają się Święta. To najlepszy czas na relaks przed telewizorem, bez wyrzutów sumienia! Ale czy patrzysz na swój telewizor zupełnie dobrze? Różnego rodzaju rzeczy mogą wpływać na jakość obrazu i dźwięk z Twojego zestawu. Nie obawiaj się jednak – wszystko to jest łatwe do naprawienia!

Tych kilka prostych wskazówek zapewni Ci znacznie lepsze wrażenia wizualne – i nie musisz być ekspertem, aby je wykonać!

  1. Siedzisz w niewłaściwej odległości

Kiedyś ludzie siedzieli zbyt blisko swoich telewizorów, ale według eksperta z firmy „Panasonic” dziś jest odwrotnie. „Wiele osób siedzi zbyt daleko! Zawsze zalecaliśmy odległość 3 razy większą od ekranu, więc w przypadku 40-calowego telewizora można usiąść w odległości 3metrów. Jednak teraz, gdy większość telewizorów ma teraz 4K – a 4K to detale – siedząc 2,5 metra stóp od 40-calowego telewizora 4K jest zbyt daleko, by docenić ten dodatkowy szczegół. Twoje oczy po prostu tego nie widzą.

  1. Kolory są zbyt nasycone

Kolory zbyt nasycone to błąd numer jeden, gdy ludzie konfigurują swoje telewizory. Zawsze mamy wrażenie, że więcej znaczy lepiej – więc kontrast i kolor są widoczne do końca – ale w rzeczywistości sprawia to, że obraz wygląda mniej realistycznie i bardziej sztucznie. Odcień skóry to martwy gratis – jeśli wszyscy wyglądają tak, jakby mieli pomarańczową opaleniznę, kolor jest ustawiony zbyt wysoko.

  1. Jasność jest ustawiona za wysoko

Wysoka jasność jest przydatna, jeśli masz bardzo jasny pokój, ale większość pomieszczeń nie będzie taka, szczególnie wieczorem. Jeśli istnieje duża różnica między poziomem jasności w pomieszczeniu a jasnością telewizora, może to być męczące dla oczu. Zmniejsz jasność w nocy; lub użyj trybu „Cinema”; lub poszukaj telewizora z „czujnikiem otoczenia” i upewnij się, że jest włączony. Mierzy światło w pomieszczeniu i automatycznie dostosowuje telewizor.

  1. Twój telewizor utknął w trybie „sklep”

Innym powodem, dla którego telewizor może być zbyt jasny, jest utknięcie w trybie „sklepowym”, często nazywanym „dynamicznym” lub „żywym”. W sklepie telewizory są ustawione tak jasno, jak to możliwe, aby przyciągały uwagę, gdy wędrujesz po sklepowych alejkach. Więc jeśli kupujesz telewizor z wystawy, a następnie używasz go w domu, musisz go wyłączyć z tego trybu, aby uzyskać bardziej subtelny, realistyczny obraz.

  1. Jest w niewłaściwym miejscu

Aby zapewnić przyzwoity dźwięk, najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest miejsce, w którym znajduje się telewizor. Jeśli obecnie patrzysz na większość telewizorów, głośniki nie są widoczne – dzieje się tak dlatego, że są one skierowane w dół, a nawet w tył. Pomaga to telewizorom mieć smukłą ramę, której oczekujemy w dzisiejszych czasach.

  1. Nie dostosowałeś swoich ustawień wejściowych

Jeśli oglądasz film na Blu-ray i chcesz, aby wyglądał dokładnie tak, jak w kinie, przejdź do ustawień przetwarzania ruchu w menu i je wyłącz. Jeśli nie masz pewności, gdzie one są, zazwyczaj używają akronimu takiego jak IFC (Intelligent Frame Creation) lub CMR (Clear Motion Rate). Dlaczego więc je wyłączyć? Ponieważ przetwarzanie ruchu na wejściach o bardzo wysokiej jakości, takich jak Blu-ray, może czasami powodować niepożądane efekty.

DB

Źródło: idealhome.co.uk

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze