Dlaczego dzieci płaczą przez sen? Czy to oznaka…?

Wielu rodziców bardzo się martwi, kiedy ich dziecko płacze przez sen. Zaczynają się zastanawiać, czy coś mu nie dolega lub czy coś jest z nim nie tak. Na szczęście, w większości przypadków płacz podczas snu nie jest oznaką poważnego problemu.

Problemy związane ze snem należą do największych wyzwań w okresie niemowlęcym i noworodkowym. Są one częste i dotykają co najmniej 30 procent dzieci. Ale czy zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego małe dzieci płaczą przez sen?

Noworodki i małe dzieci mogą chrząkać, płakać lub nawet krzyczeć przez sen. Ciała bardzo małych dzieci nie opanowały jeszcze wyzwań związanych z regularnym cyklem snu, dlatego maluchy często budzą się lub wydają dziwne dźwięki podczas snu.

W przypadku bardzo małych dzieci, płacz jest ich główną formą komunikacji. Ma to zatem sens, że dzieci często płaczą i mogą również płakać podczas snu.

Czytaj też: Lekarze alarmują! NIEREGULARNE pory snu u dzieci MOGĄ…

płaczą
Unsplash

Dopóki dziecko nie ma dodatkowych objawów, takich jak inne objawy choroby lub bólu, jest to normalne rozwojowo i nie oznacza, że ​​coś jest z naszą pociechą nie tak.

Gdy dzieci rozwijają coraz więcej sposobów wyrażania siebie, płacz podczas snu może być oznaką tego, że mają koszmar. Niemowlęta i starsze dzieci, które płaczą podczas snu, zwłaszcza poruszając się w łóżku lub wydając inne dźwięki, mogą cierpieć z powodu nocnych lęków.

Na szczęście, nocne lęki są stosunkowo rzadkie i zwykle występują u dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Lęki te mogą występować częściej, jeśli dziecko jest chore lub pozbawione snu.

Czytaj też: NIEZWYKŁE dziewczynki z Instagrama! Zobaczcie, co zrobiły!

płaczą
Unsplash

Źródło: Medicalewstoday.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze