Dlaczego mężczyźni tak bardzo nie lubią warzyw? Winna jest…

Dlaczego kobiety uwielbiają sałatki a mężczyźni preferują krwiste steki? Odpowiedź kryje się w…

Para w restauracji – ona skubie wiosenną sałatkę, on pochłania stek. Z czymś wam się to kojarzy? Pewnie tak, w końcu męska niechęć do warzyw to zjawisko powszechnie znane. Najnowsze badanie wykazało skąd się ona bierze.

Dlaczego mężczyźni nie lubią warzyw?

Jak się okazuje, męską obawę przed marchwią wyjaśnia psychologiczna teoria planowanego zachowania. Zakłada ona, że u podstaw decyzji, które podejmujemy, leżą nasze przekonania. Jak odkrył zespół naukowców pod wodzą Johna Updegraffa, większość panów nie je warzyw, bo zwyczajnie nie wierzy w ich korzystny wpływ na swoje zdrowie.

Czytaj też: Dlaczego warto jeść ogórki? To warzywo MA MOC…

„Mężczyźni, inaczej niż kobiety, nie postrzegają spożywania warzyw i owoców jako znaczącej składowej zdrowego trybu życia” – mówi naukowiec.

Rezultaty badań, opublikowane w piśmie „My Health News Daily” wskazują też, że w kwestii zdrowego odżywiania panów cechuje znacznie mniejsze niż panie poczucie kontroli. Oznacza to, że mężczyźni wyjątkowo nisko oceniają swoją zdolność do podejmowania racjonalnych wyborów w kwestii żywienia, zwłaszcza, kiedy w sytuacjach, kiedy są głodni, zmęczeni bądź w bezpośrednim sąsiedztwie budek z chińskim jedzeniem.

A zatem, panowie, uwierzcie w siebie! Brukselka czeka.

Czytaj też: To warzywo skrywa w sobie wiele zalet! Podpowiadamy, jak je przyrządzić

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze